Stock Rom Reeder A10iS Air Rom

Yazdır

casss

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 May 2021
4
0
1
26
Merhabalar, konuya atılan linkleri denedim ancak hepsi kırık gibi duruyor. Paradox bey size zahmet bir link daha alabilir miyim efenim :)

casss

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 May 2021
4
0
1
26
Aslında root atmakta işime yarayabilir. Tablette bi virüs var nasıl bir şey ise root olmadan kalkmıyor. XDA'dan intel işlemcili cihazları rootlamak için bir şey indirdim olmadı. Basite kaçıp Knigo Root denedim o bile olmadı. Şu virüsten ah bi kurtulabilsem...

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Aslında root atmakta işime yarayabilir. Tablette bi virüs var nasıl bir şey ise root olmadan kalkmıyor. XDA'dan intel işlemcili cihazları rootlamak için bir şey indirdim olmadı. Basite kaçıp Knigo Root denedim o bile olmadı. Şu virüsten ah bi kurtulabilsem...

bulunan yöntemi deneyebilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: casss

casss

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 May 2021
4
0
1
26

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bunu denedim hocam bu da işe yaramadı. ADB push üzerinden supersu dosyalarını tek tek sistem dizinine attım şimdi oldu. Benim gibi root dizinindeki virüsten dolayı sıkıntı çeken vs. olursa kullandığım dosya ve komutları paylaşabilirim.

Siz yöntemi paylaşınız, illa ki bir gün birisinin işine yarar.

casss

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 May 2021
4
0
1
26
Peki o zaman. Paylaştığım dosyayı bir klasöre çıkarın ve girin. Klasördeyken klasör dizinin yazdığı yere cmd yazarak klasör içinde bir komut penceresi açın. Daha sonra cihazımızı, geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklaması açık bir şekilde pc'ye bağlıyoruz.

PC'de açtığımız komut satırına önce adb devices yazarak cihazımızı görüp göredğine emin olalım. (Görmüyorsa muhtemelen USB hata ayıklama kapalıdır veya driverlarda bir sıkıntı vardır.)

Cihazımızın adını gördükten sonra sırayla;

adb root
adb remount
adb push su /system/xbin
adb push supolicy /system/xbin
adb shell chmod 06755 /system/xbin/su
adb push Superuser.apk /system/app/
adb shell chmod 0644 /system/app/Superuser.apk
adb shell "/system/xbin/su -d"
adb shell am start -a android.intent.action.MAIN -n eu.chainfire.supersu/.MainActivity

Komutlarını yazıyoruz. Her komut sonrası en az 10sn. aktarımın tamamlanması için beklemenizi öneririm. Son komutu da yazdıktan sonra supersu uygulaması açılması gerekiyor. Burada sorduğu sorulara ''devam'' ve ''normal'' seçeneceklerini seçin. Cihaz kapanıp yeniden açıldıktan sonra kök erişimine sahip olacaksınız.

NOT: x86 tabanlı Intel işlemcili cihazlar içindir. Başka bir cihazda kullanmayın.

İşlemler sırasında oluşabilecek tüm risk size ait, e biliyorsunuzdur herhalde :D

Reader A10iS Air üzerinde denendi.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Peki o zaman. Paylaştığım dosyayı bir klasöre çıkarın ve girin. Klasördeyken klasör dizinin yazdığı yere cmd yazarak klasör içinde bir komut penceresi açın. Daha sonra cihazımızı, geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklaması açık bir şekilde pc'ye bağlıyoruz.

PC'de açtığımız komut satırına önce adb devices yazarak cihazımızı görüp göredğine emin olalım. (Görmüyorsa muhtemelen USB hata ayıklama kapalıdır veya driverlarda bir sıkıntı vardır.)

Cihazımızın adını gördükten sonra sırayla;

adb root
adb remount
adb push su /system/xbin
adb push supolicy /system/xbin
adb shell chmod 06755 /system/xbin/su
adb push Superuser.apk /system/app/
adb shell chmod 0644 /system/app/Superuser.apk
adb shell "/system/xbin/su -d"
adb shell am start -a android.intent.action.MAIN -n eu.chainfire.supersu/.MainActivity

Komutlarını yazıyoruz. Her komut sonrası en az 10sn. aktarımın tamamlanması için beklemenizi öneririm. Son komutu da yazdıktan sonra supersu uygulaması açılması gerekiyor. Burada sorduğu sorulara ''devam'' ve ''normal'' seçeneceklerini seçin. Cihaz kapanıp yeniden açıldıktan sonra kök erişimine sahip olacaksınız.

NOT: x86 tabanlı Intel işlemcili cihazlar içindir. Başka bir cihazda kullanmayın.

İşlemler sırasında oluşabilecek tüm risk size ait, e biliyorsunuzdur herhalde :D

Reader A10iS Air üzerinde denendi.

:tsk:

• Beğen
Tepkiler: casss

ktrfk58

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
29 Nis 2020
3
0
1