Reeder A10iX (Air Değil Gibi)

Meta başlık: Reeder A10iX (Air Değil Gibi)

Meta açıklama: Reeder A10iX (Air Değil Gibi)

Yazdır

Shngggg

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2022
4
0
1
31
Merhabalar, tablet açılır açılmaz UEFI Shell açılıyor, güvenlik manyağı kardeşim bios tan otg desteğini kapatmış o yüzden bios açamıyorum.
internetten benzer olduğunu düşündüğüm Teclast x89 (98 değil eminim) romunu kurmayı denedim(Intel platform flash tool lite 5.8.9.0. ile, forumdakinide denedim cihazı görmedi. Aygıt yöneticisinden VID/PID yazmama rağmen). Teclast x89 dual boot kurarken fastboot command failed tarzı bir hata veriyor. fastboot ile manuel flash lamaya kalktığımdaysa "error command not found" diyor.sürücüleri yüklerken ilk isoc, sonra intel adb driverını sonra platform flash toolu kullandım.

Anakartın üzerinde yazan model numarası "INET-I978-REV02"bunun hemen altında ise "Zeng-gc 2014-12-20" yazıyor. Google da pek bir şey bulamadım. Bios ayarlarıyla oynanmadan önce çekmiştim fotoğrafı o yüzden tekrardan biosa girmemi istemeyin, otg çalışmıyor.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

aklıma gelen çoğu şeyi denedim, şu fastbootu nasıl çözeceğim aklım almıyor. yardımcı olursanız sevinirim.
ayrıca biosu kontrolcü olmadan nasıl sıfırlarım onun bir yolu varsa iyi olur.
iyi forumlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Anladığım kadarıyla silme işlemi başarısız oluyor.
Cihazınızda Nand Flash/eMMC arızası olabilir.
Emin değilim, sadece bir ihtimal.
bulunan konudan faydalanarak, bulunan ISO dosyası ile bir kurulum medyası hazırlayınız.
Sonra aşağıdaki şekilde kurulum işlemini başlatınız, bakalım ne olacak.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

• Beğen
Tepkiler: Shngggg

Shngggg

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2022
4
0
1
31

Anladığım kadarıyla silme işlemi başarısız oluyor.
Cihazınızda Nand Flash/eMMC arızası olabilir.
Emin değilim, sadece bir ihtimal.
bulunan konudan faydalanarak, bulunan ISO dosyası ile bir kurulum medyası hazırlayınız.
Sonra aşağıdaki şekilde kurulum işlemini başlatınız, bakalım ne olacak.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Bunu deneyemedim, tabletin otgsi biostan kapalı o yüzden otg kullanamıyorum.

Bunu da denedim yine fastboot unknown command diyor.
Büyük ihtimalle bios çipini yeniden programlama aletiyle biosu modifiye etmem lazım gibi. denerim inş tableti kurtarırım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Shngggg

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2022
4
0
1
31
son bir güncelleme gireyim, bios flasher kullanmak istemiyorum açıkçası. Dnx modta fastboot ile sadece "fastboot flash osloader" komutu çalıştı. "fastboot boot" komutu çalışıyor gibi ancak direk uefi shell'e atıyor reboottan sonra.