Çözüldü Xiaomi Mi Note 10 Pro Qcfire Xiaomi Special Repair için Orijinal QCN

Meta başlık: Xiaomi Mi Note 10 Pro Qcfire Xiaomi Special Repair için Orijinal QCN

Meta açıklama: Xiaomi Mi Note 10 Pro Qcfire Xiaomi Special Repair için Orijinal QCN

Yazdır

gokmenm

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ocak 2020
19
3
3
46
kabul etmiyor. fakat başka yollar var galiba ama

bilgiler farklı yerde yazılıyor şifreleniyormus.
nw item dosyalarında kaydediliyormuş artık.

Moderatör tarafında düzenlendi:

xortoooo

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Şub 2017
17
2
3
33
usta verdiğiniz qcn dosyasını yükledim telefon twrp modunda açılıyor yardımcı olur musunuz

isacandan06

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Şub 2020
14
1
3
33
sdf5, sdf6, sdf1 kodlarına yazmak nasıl oluyor acaba note 10 da.
1) dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
2) dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
3) dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
bu kodları yazıp modem sildikten sonra
qfile ile qnc atmak yerli olur mu
hocam iyi akşamlar
partition numaraları burada yazdıklarınız mı?? sdf5 sdf6 sde1

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
bugun gelen cihaza 11.0.7 güncelledim recovery ve root attım ilk seferde yaptı sorun olmadan. apk vs uğraşmadım. sonra qpsteden aldığım yedeği special repair yukledim normal 4.5g full çekiyordu. sonra root ve recovery kalksın diye formatsız flash attım 4.5 g çekim azaldı

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
bugun gelen cihaza 11.0.7 güncelledim recovery ve root attım ilk seferde yaptı sorun olmadan. apk vs uğraşmadım. sonra qpsteden aldığım yedeği special repair yukledim normal 4.5g full çekiyordu. sonra root ve recovery kalksın diye formatsız flash attım 4.5 g çekim azaldı
bakın programlar ile yapılan işlemler sağlıklı olmaya biliyor
bazıları müstesna ama box ile yapılan işlemlerde sıkıntı olmuyor inşaallah

ylkn

Üye
Kayıtlı üye
26 Ocak 2020
34
5
8
37
orjinal qnc içine imeiyi yazarak. Qfil ile ve QPST ile geri yükledim.
İmei yi qnc içine yazmak için jjaQcnBuilder programını kullandım.
sorunsuz gerçekleşti.
Sıra geldi kalıcı yapmaya. Şu aşamada orjinal fw içinden fabrika ayarlarına dönmek imeyi siliyor.
Yani efs partitation içindeki dosyalar yazılabilir halde kalıyor.
Acaba diyorum, yeni çıkacak fwlerle birlikte boot dosyası içinde gelen üst sürüm bir modem çıkınca, buradaki veriyi okuyup yazdıktan sonra, tekrar yazılmaya yani silinmeye kapalı hale getirir mi?
gökmen kardeşim bahsettiğin yöntemle bende imei yazacam fakat mi9t pro ya sadece qpst ile geri yükleme yapmıştım qfill hiç kullanmadım kullanımı hangi aşamada ve ne şekilde kullandın bana yardımcı olurmusun. bide bu qfill hangi cihazlarda gerekli hangisinde kullanılmamalı bunu nasıl ayırt edecez

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
öncelikle chmod değiştirmek için system imajını yazılabilir olarak re mount edilmesi gerekiyor sonra chmod yaparsınız ama sıkıntı orda değil bölümlerden biri wipe yapınca efs güncelliyor bunu bulup patchlenmesi gerek. örnek yol olarak wipe yapıldıktan sonra gelen efsi okutup başka kpoyasının nerelerde bulunduğunu anlamaya çalışmak yararlı olabilir