Çözüldü Xiaomi Redmi 4X IMEI Repair İşlemi

Yazdır

mefairo

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Eki 2018
4
0
1
41
Konudan da anlaşılacağı üzere, cihaza önce yazılım yüklemesi yapılıyor.
Yani cihaza güncel yazılım değil, konuda belirtilen yazılım yükleniyor ve daha sonra işlemler yapılıyor.
Cvp icin cok tesekkurler. Aslinda sorum yanlis olmus..demek istedigim sizin yontemle romu yukleyip imei degistirdikten sonra guncel bir rom ornek lineageos15 yukledigimde imei sorunsuzca duracakmi? Yoksa sizin verdiginiz romda kalmak zorundamiyiz?

Soruyu sorma sebebim yeni romlar imeisi deistirilmis cihazlarin imei dosyasini siliyor diye cok okuyorum xda forumlarda...

Tesekkurler

İbrahimCem28

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Eki 2018
7
0
1
30
Merhabalar. Aynı sorundan muzdarip sıkıntım var. Bugün cihazım kapandı ve bu işlerden pek anlamam. Yaşadığım ilçede hiçbir telefoncu bunu yapamayacağını söyledi. Bilen birisi beni yönlendirirse sevinirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cvp icin cok tesekkurler. Aslinda sorum yanlis olmus..demek istedigim sizin yontemle romu yukleyip imei degistirdikten sonra guncel bir rom ornek lineageos15 yukledigimde imei sorunsuzca duracakmi? Yoksa sizin verdiginiz romda kalmak zorundamiyiz?

Soruyu sorma sebebim yeni romlar imeisi deistirilmis cihazlarin imei dosyasini siliyor diye cok okuyorum xda forumlarda...

Tesekkurler

Konu hakkında bir bilgim yok lakin ben pek sorun olacağını düşünmüyorum.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhabalar. Aynı sorundan muzdarip sıkıntım var. Bugün cihazım kapandı ve bu işlerden pek anlamam. Yaşadığım ilçede hiçbir telefoncu bunu yapamayacağını söyledi. Bilen birisi beni yönlendirirse sevinirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Size sadece forum üzerinden yardım edebiliriz.
Konuda yazılan işlemleri denediniz mi?

mefairo

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Eki 2018
4
0
1
41
Anlattiginiz basamaklari tek tek yaptim ve imei yazma islemini basariyla hallettim. Paylasiminiz icin cok tesekkur ederim.

Romu telefona yazma kilavuzu; indirdiginiz tar dosyasini winzip ile aciyorsunuz. 3gb kusur boyutuna geliyor.

Cikan Dosya uzantisiz olarak kaydedilmis o yuzden sistem tanimiyor, tiklayip actiginiz dosyanin sonuna .tgz uzantisi eklemeniz gerekiyor daha sonra o dosyayida winziple klasore aciyorsunuz. Herseyi dogru yaptiysaniz klasorde images klasoru ve flashall.bat dosyalarini gormeniz gerekmekte...

Bu asamada telefonunuzu fastboot a aliyorsunuz, flashall.bat a tiklayip arkaniza yaslaniyorsunuz.

İmei atilmis cihaza guncel rom yuklendiginde sorun cikip cikmayacagini ayrica test edecegim.

Tekrar tesekkurler.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Anlattiginiz basamaklari tek tek yaptim ve imei yazma islemini basariyla hallettim. Paylasiminiz icin cok tesekkur ederim.

Kilavuz olmasi acisindan; indirdiginiz tar dosyasini winzip ile aciyorsunuz. 3gb kusur boyutuna geliyor.

Cikan Dosya uzantisiz olarak kaydedilmis o yuzden sistem tanimiyor, tiklayip actiginiz dosyanin sonuna .tgz uzantisi eklemeniz gerekiyor daha sonra o dosyayida winziple klasore aciyorsunuz. Herseyi dogru yaptiysaniz klasorde images klasoru ve flashall.bat dosyalarini gormeniz gerekmekte...

Bu asamada telefonunuzu fastboot a aliyorsunuz, flashall.bat a tiklayip arkaniza yaslaniyorsunuz.

İmei atilmis cihaza guncel rom yuklendiginde sorun cikip cikmayacagini ayrica test edecegim.

Tekrar tesekkurler.

:tsk:

• Beğen
Tepkiler: mefairo

İbrahimCem28

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Eki 2018
7
0
1
30
Aslında çözülmedi... Bootloader kilidi sorunum var şu anda. Şunu anladım ki asla resmi olmayan yerlerden telefon almamamız gerekiyor. Yasal hiçbir hakkım yok şuanda.

İbrahimCem28

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Eki 2018
7
0
1
30
geliştirici seçeneklerinden bootloader kilidi için hesap açamıyorum. Hattımın takılı olması gerektiği hakkında bir uyarı alıyorum. İmei sorunum olduğundan dolayı da hattımı aktifleştiremiyorum. Cihazı aldığım yer imei klonlanmıştır ben ne yapayım diyor. Faturam yok Cihazı Kredi Kartı ile taksitli satın aldım bunun için de ekstremde telefon aksesuarı olarak gözüküyor.

mefairo

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Eki 2018
4
0
1
41
Gelistirici secenegi derken?miui sitesinden miui hesabi acacak ve bootloader acma talebi gondereceksiniz... Bu asamada sikinti nedir? Hat fln istemiyorki miui sitesi, imei seri numarasi vs yaziyorsunuz siteye islem gerceklesiyor bikac gune..size dosya verio site onu cakiosunuz telefona ve bootloader acilior... Siz dogru arastirdiinizdan eminmisini :) bende sifir bilgiyle yaptim ayni yontemleri imei de kapaliydi benim hic sizin sorunlari yasamadm..2 gnde tamamlandi hersey...

İbrahimCem28

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Eki 2018
7
0
1
30
Miui hesabım var. Cihazın Bootloader kilit açma diye bir bölümü var oradan yapmaya çalışıyorum hesap açma dediğim zaman sim takılı olması gerek diyor . yazması çok sıkıcı ve süreci uzatıyor sizinle iletişime geçsek mümkün müdür acaba?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Miui hesabım var. Cihazın Bootloader kilit açma diye bir bölümü var oradan yapmaya çalışıyorum hesap açma dediğim zaman sim takılı olması gerek diyor . yazması çok sıkıcı ve süreci uzatıyor sizinle iletişime geçsek mümkün müdür acaba?

Daha önce söyledim mi bilmiyorum ama telefonlarla ilgili konulara pek vakıf değilim.
Lakin araştırmayı severim.
bulunan yöntemle yedek alınabilir.
Aşağıdaki videodan faydalanarak da gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz.
(Sanırım)
İlk önce en sondaki videoyu izleyiniz.
Belki zor yollara gerek kalmaz.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

hamiz343

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Ocak 2018
7
0
1
34
Repair işlemini yaptıktan sonra en güncel romu atarsanız imeiniz gider. Bu sorunu aşmak için benim yapıp sonuç aldğım yöntemi deneyin. Yani aşamalı yazılım yükseltme. Miui 6'dan direkt 9'a yükseltirseniz olmaz. Mümkünse 7-8-9 şeklinde ilerleyin