Çözüldü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Meta başlık: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Yazdır

Junso

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Ocak 2021
3
1
3
34
her şeyi eksiksiz yaptım her şey bitti. telefonu en son system reset yaptığımda ekran ana ekran gelir gelmez cihaz kapanıp TWRP modunda açılıyor. Aldığım yedekten geri yükleme yapmama rağmen aynısını yapmaya devam ediyor

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
her şeyi eksiksiz yaptım her şey bitti. telefonu en son system reset yaptığımda ekran ana ekran gelir gelmez cihaz kapanıp TWRP modunda açılıyor. Aldığım yedekten geri yükleme yapmama rağmen aynısını yapmaya devam ediyor
Junso, fastboot moduna alıp, miflash ile en son sürüm bir EEA ya da indo rom yükler misin?
ÖNEMLİ NOT: flashlarken mi flash programı altındaki 3 lü seçeneklerden FLASH ALL seçmen. Diğer türlü bootloader kilitlenir.
Anladığım kadarıyla TWRP'de WIPE işlemi yaptığında system dosyalarını da silmişsin. Çözüm yeniden ROM yüklemek diye düşünüyorum.
Sonuç alamazsanız, araştırıp başka bir çözüm yolu üretmeye çalışırız.

Junso

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Ocak 2021
3
1
3
34
Sorunun ne olduğunu 6 saat uğraşımdan sonra çözdüm. problem qcn dosyasını xiaomi tools ile düzenlemem den kaynaklanmış. Jja ile yapıp qfil ile restore ettim sorun düzeldi.
Sürekli reset atma problemini ise efs bloklarını twrp modunda silerek hallettim ve telefon açıldı.
İlginiz için için çok teşekkür ederim.
Merak ettiğim konu; şu an cihazda global 12.0.11 versiyon var. Verilerim kaybolmadan nasıl son sürüme güncelleyebilirim? Direk güncelleme uygulamasından dosya seçerek yapılabiliyor mu?

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Sorunun ne olduğunu 6 saat uğraşımdan sonra çözdüm. problem qcn dosyasını xiaomi tools ile düzenlemem den kaynaklanmış. Jja ile yapıp qfil ile restore ettim sorun düzeldi.
Sürekli reset atma problemini ise efs bloklarını twrp modunda silerek hallettim ve telefon açıldı.
İlginiz için için çok teşekkür ederim.
Merak ettiğim konu; şu an cihazda global 12.0.11 versiyon var. Verilerim kaybolmadan nasıl son sürüme güncelleyebilirim? Direk güncelleme uygulamasından dosya seçerek yapılabiliyor mu?
Telefonunuzu güle güle kullanın.
Recovery'den yüklemelik bir rom yükleyip TWRP'den yükleyerek wipe dalvik/cache yaparak veriler silinmeden kullanabilirsin; ama tavsiyem şöyle tertemiz, uygulamaları yeniden kurarak, bir de keyif ala ala yapmak. (y)

Junso

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Ocak 2021
3
1
3
34
Bende hastalık oldu artık hocam. Teeee HTC desire zamanından beri custom rom hastasıyım. Forum ortamı gerçekten çok ilgili çok teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: toricelli

hkara

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Şub 2021
1
0
1
37
Merhabalar, ben de bugün sabahtan aşama kadar uğraşıp bitirebildim. Emeğinize sağlık. Baya da başka şeyler yapmam gerekti pc kaynaklı veya başka adb driverları olsun, çok uğraştım. Ş,mdi merak ettiğimşunlar, belki bunun baska bır konusu vardır bılmıyorum ama:
1. Telefonu şu haliyle kullanamaz mıyım (siz hemen global rom ındırıp yuklemıssınız), yeni güncelemeler geldikçe hemen güncellenmez mi ? Galiba imei siliniyormuş bazı durumlarda.
2. Sizin yaptıgınız gibi global rom yuklersem tum o twrp magisk vesaire onlar siliniyor mu gereksız bırcok uygulama ? Ve artık tum guncellemeler otomatıkmen yuklenebılır hale mı gelıyor yenı ımeımızle ? Yanı su asamaya kdar yaptım hersey ok, bundan sonrası ıcın sureklı ugrasacak mıyız yoksa global rom ındırıp yukleyınce hersey kolaylasıyor mu bıtıyor mu ?
3. Miflash ile global romu yuklerken aşağıda tüm herseyi sil mi diyoruz ?
4. Edit miflash ile yükleyemedim. 1 saniyede success oluyor yuklemiyor. Bu yüzden twro içinden kararlı .11 rom yukledim ama şu dalvik data vs yapmadım . Telefon açıldı herşey duruyor ama sürüm yüklediğim sürüm olmuş. Ama twrp gitmis. Tekrar açamadım stock recovery olmuş telefon IMEI ise duruyor. Kafam karıştı iyice. Ota guncellemelerde sıkıntı olur mu acaba
Teşekkurler

Son düzenleme:

oski_58

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Şub 2021
1
0
1
29
qfil aracını bir türlü açamıyorum çalışmıyor qspt aracı yüklü ona rağmen açılmıyor qcn yi yükleyemiyorum, acaba qpst programından yüklesem sorun olur mu qcn yi illa qfil aracı mı gerekli?

kurban50

Üye
Kayıtlı üye
11 Ağu 2019
77
11
8
44
burda yazılanın aynısını yaptım ama şebeke gelmiyor imei geliyor nerde hata yapıyorum

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
@hkara
Merhabalar, ben de bugün sabahtan aşama kadar uğraşıp bitirebildim. Emeğinize sağlık. Baya da başka şeyler yapmam gerekti pc kaynaklı veya başka adb driverları olsun, çok uğraştım. Ş,mdi merak ettiğimşunlar, belki bunun baska bır konusu vardır bılmıyorum ama:
1. Telefonu şu haliyle kullanamaz mıyım (siz hemen global rom ındırıp yuklemıssınız), yeni güncelemeler geldikçe hemen güncellenmez mi ? Galiba imei siliniyormuş bazı durumlarda.
Yüklemek zorunda değilsiniz. Yeni güncellemeler, cihaza kurulu olan ve xiaomi tarafından kullandığınız rom bölgesine vereceği sıralamaya göre gelmektedir. (Örneğin, cihazın üzerinde global rom yüklü, xiaomi önce Çin, sonra EU daha sonra EEA en sonunda da Global cihazlara verebilir. Bunun yerine ben manuel olarak kurulum yapıyorum.)
Bu başlık altındaki bir arkadaşımız cihazı gerek TWRP gerekse de telefon üzerinden fabrika ayarlarına döndürdüğünde IMEI'nin silinmediğini söyledi. Bende silinmeyeceği düşüncesindeyim. Velev ki silindi, zaten yükleme yöntemi elinizin altında, tekrar yükleyebilirsiniz.

2. Sizin yaptıgınız gibi global rom yuklersem tum o twrp magisk vesaire onlar siliniyor mu gereksız bırcok uygulama ? Ve artık tum guncellemeler otomatıkmen yuklenebılır hale mı gelıyor yenı ımeımızle ? Yanı su asamaya kdar yaptım hersey ok, bundan sonrası ıcın sureklı ugrasacak mıyız yoksa global rom ındırıp yukleyınce hersey kolaylasıyor mu bıtıyor mu ?
Yeni stock rom yüklediğinizde herşey silinir. (recovery, magisk vs) Yeni imei, rom güncellemeleriyle alakasız. Stock rom'a xiaomi tarafından güncelleme hazırlandığında güncelleme gelecektir.
3. Miflash ile global romu yuklerken aşağıda tüm herseyi sil mi diyoruz ?
Evet flash all seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Diğer bölümlerde rom flashla ve verileri koru, romu temiz olarak flashla ve bootloader kilidini kapat seçenekleri var. Bootloader kilidini tekrar açmakla uğraşmamak için, sadece FLASH ALL seçeneği ile sıfır temiz kurulum yapabilirsiniz. Önemli not: miflash uygulaması ile sadece FASTBOOT romlar yüklenebilir. Rom indireceğiniz siteden buna dikkat etmeniz gereklidir. Boşuna recovery rom çekip vakit kaybetmeyin.
4. Edit miflash ile yükleyemedim. 1 saniyede success oluyor yuklemiyor. Bu yüzden twro içinden kararlı .11 rom yukledim ama şu dalvik data vs yapmadım . Telefon açıldı herşey duruyor ama sürüm yüklediğim sürüm olmuş. Ama twrp gitmis. Tekrar açamadım stock recovery olmuş telefon IMEI ise duruyor. Kafam karıştı iyice. Ota guncellemelerde sıkıntı olur mu acaba
miflash ile kurulum için, işletim sistemine uygun sürüm indirin (64bit/32bit)
miflash'ı harddisk'in C ana dizinine içinde türkçe karakter ya da boşluk olmayacak şekilde kopyalayın (örneğin: miflash klasörü oluşturup bunun içine atın.)
Yukarıdaki sekmelerde (şu an bilgisayarda yüklü olmadığı için hatırlayamıyorum) install drivers diye bir şey olması lazım. Sürücüleri yükleyin. O ekranda biraz beklediğinizde kutu içinde çince bir yazı yazıyor. Ok'ye tıklayıp programı tekrar kapatıp açın.
Daha sonra indirdiğiniz fastoot rom'u yine içinde boşluk ve türkçe karakter olmayan bir klasöre çıkartıp FLASH ALL seçerek işleme başlıyorsunuz.
Siz recovery rom'u twrp üzerinden wipe işlemleri yapmaksızın yüklemişsiniz. (Buna dirty flash deniyor.) Stock rom kurduğunuz için recovery orjinal haline dönmüş. Bunu imei işlemlerinde TWRP'yi yüklediğimiz seçenekleri takip ederek tekrar yükleyip oradan magisk yükleyerek rootlayıp kullanıma devam edebilirsiniz.

Teşekkurler
Rica ederim.

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
qfil aracını bir türlü açamıyorum çalışmıyor qspt aracı yüklü ona rağmen açılmıyor qcn yi yükleyemiyorum, acaba qpst programından yüklesem sorun olur mu qcn yi illa qfil aracı mı gerekli?

QPST ile yükleyen bir takım arkadaşlarda bootloop sorunu olduğu rapor edildi. (telefon devamlı açıp kapanma sorunu)
Windows ile ilgili bir problem olabilir. Başka bir bilgisayarda tekrar deneyin.

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
qpst ile yükleyemezsiniz diye biliyorum hata veriyor qfil ile yüklemek zorundasınız