Stock Rom Casper VIA F1 Rom 14.02.2017

Yazdır

Bthnpkc

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Mar 2018
6
0
1
27
ROM için teşekkürler, romu yükledikten sonra sim kartımı okunuyor telefon yardım edelir misiniz?

Bthnpkc

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Mar 2018
6
0
1
27
Birde rom oldumu olmadımı emin değilim flash tool da ok işareti çıktı sonra telefonu açtım sıfırlamıştı

Bthnpkc

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Mar 2018
6
0
1
27
Hallettim şimdi ben bu romu yaptım ama bi değişiklik olması gerekiyor mu telefonu da

Hally

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 May 2018
5
2
3
33
Romun içeriği nedir ne değişiyor sağlam cihaza atmak mantıklı mı ve videosu felan var mı bunu ? Yani kurulum ve kurduktan sonraki özellikleri anlatan bir video?

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Romun içeriği nedir ne değişiyor sağlam cihaza atmak mantıklı mı ve videosu felan var mı bunu ? Yani kurulum ve kurduktan sonraki özellikleri anlatan bir video?

Bizim burada şöyle denilirdi sizin bu isteklerinize ;" Az ye de hizmetçi tut". Kusura bakmayın ama bu isteklerinizi cevaplamak en aşağı 2 saat sürer. Romu indirip içeriğine baksanız, döküman varmı yokmu inceleseniz. Yok olmadı forum üzerinden arasanız daha makbule geçecektir.
Sağlam cihaza atmak mantıklı değil. Onun yerine el formatı atınız. Hatalar var ise yazılım atılır.

Hally

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 May 2018
5
2
3
33
Cihazı siz mi kullanıyorsunuz uşağınız mı?
Ona göre cevap vereceğim.
Benim yani ben anlarım az çok bu işlerden de cihaz yeni garantisi var ve yani adamlar bu cihaza karşı çok ilgisiz a1 e android 7 geldi buna gelmiyecek dediler Casper aldığıma pişman ettiler adamlar.

Hally

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 May 2018
5
2
3
33
Bizim burada şöyle denilirdi sizin bu isteklerinize ;" Az ye de hizmetçi tut". Kusura bakmayın ama bu isteklerinizi cevaplamak en aşağı 2 saat sürer. Romu indirip içeriğine baksanız, döküman varmı yokmu inceleseniz. Yok olmadı forum üzerinden arasanız daha makbule geçecektir.
Sağlam cihaza atmak mantıklı değil. Onun yerine el formatı atınız. Hatalar var ise yazılım atılır.
Çok güzel tabiriniz varmış maşallah aly tarafı yapan varsa diyebilir rom şu şu sorunlar için şu şu sorunları gideriyor felan diyebilir yeni üyelere karşı ne güzel yaklaşımınız var sizin.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Benim yani ben anlarım az çok bu işlerden de cihaz yeni garantisi var ve yani adamlar bu cihaza karşı çok ilgisiz a1 e android 7 geldi buna gelmiyecek dediler Casper aldığıma pişman ettiler adamlar.
Android 7 kullanmak için cihaza uygun original stock rom yok ise o zaman custom rom bulmanız gerekir. Custom rom olayını da genelde geliştiriciler yapmaktadır.

Hally

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 May 2018
5
2
3
33
Android 7 kullanmak için cihaza uygun original stock rom yok ise o zaman custom rom bulmanız gerekir. Custom rom olayını da genelde geliştiriciler yapmaktadır.
Bilgim var fakat dediğim gibi nasıl bir cihazsa ilgi alaka yok hiçbir konuda güncellemeden sonra sorun geldi adamlara ilettim cihazı resetleyin dediler yaptım olmadı tekrar iletttim servise yönlendirdiler servis ise 40 dakika bekletip sadece format atıp geri verdi sonra da memnun kaldınız mı diyorlar söyledim tüm herşeyi şikayetçiyim cihazımı tamir etmek için alan yetkiliden dedim. Neyse artık idare edicez birazcık sonra çıkarırız elden

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bilgim var fakat dediğim gibi nasıl bir cihazsa ilgi alaka yok hiçbir konuda güncellemeden sonra sorun geldi adamlara ilettim cihazı resetleyin dediler yaptım olmadı tekrar iletttim servise yönlendirdiler servis ise 40 dakika bekletip sadece format atıp geri verdi sonra da memnun kaldınız mı diyorlar söyledim tüm herşeyi şikayetçiyim cihazımı tamir etmek için alan yetkiliden dedim. Neyse artık idare edicez birazcık sonra çıkarırız elden
Casper ve vestel firması bu konuda çok sorunlu o yüzden bende kimseye tavsiye etmiyorum.

Hally

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 May 2018
5
2
3
33
Casper ve vestel firması bu konuda çok sorunlu o yüzden bende kimseye tavsiye etmiyorum.
Casper a yoğun olarak artık cihazlarınızda MediaTek yerine Snapdragon kullanmalısınız yazıyordum :tearsofjoy: şimdi yakın takipteyim yeni çıkardığı cihazlarda snapdragon kullansa da eski işlemci takıyorlar 620 ne ya pahalı olursa olsun cihaz kaliteli ise çerez gibi gider zaten haksız mıyım :tearsofjoy:

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Casper a yoğun olarak artık cihazlarınızda MediaTek yerine Snapdragon kullanmalısınız yazıyordum :tearsofjoy: şimdi yakın takipteyim yeni çıkardığı cihazlarda snapdragon kullansa da eski işlemci takıyorlar 620 ne ya pahalı olursa olsun cihaz kaliteli ise çerez gibi gider zaten haksız mıyım :tearsofjoy:
Eski snapdragon Qualcom işlemcili kullanıyorlar. Benim size tavsiyem başka markalara yönelmeniz mesela xiaomi olabilir.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Çok güzel tabiriniz varmış maşallah aly tarafı yapan varsa diyebilir rom şu şu sorunlar için şu şu sorunları gideriyor felan diyebilir yeni üyelere karşı ne güzel yaklaşımınız var sizin.

Ben size zannediyorum yalın Türkçe ile cevap verdim. Tabir dediğiniz şey, karşısındaki kişiden olamayacak çok şey isteyen kişilere söylenen bir söylemdir. Kendi deyiminizle yeni üyesiniz ama iki sayfaya sığacak yazı yazmamızı bekliyorsunuz. Kibarlığınızla beraber birazda mantık yürütebilseydiniz, ben size o tabirde bulunmazdım. "Alt tarafı" dediğiniz sorular silsilesinin cevaplanması iki saat alır . Forumumuzda birşeyler paylaşın ki bizlerde sizlere bazı konularda yardımcı olalım. Nalıncı keseri gibi herşeyi kendinize yontmayın. Bir şey arayıp, bir ton soru sorup, cevabını alıp giden çok üye gördük. Burası yardım kuruluşu değil. Bu forum paylaşılarak büyüyecektir. Yoksa sizin karşınızda sorularınızı takır takır cevaplayacak bir ekip yok. Olamazda. Çünkü hepimizin başımızdan aşkın işleri var. Gücümüz ve zamanımız yettiğince herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hak verirsiniz ki, böyle uzun soru silsilesini cevaplayacak, bizim zamanımız yok. Alınganlığınızdan anlaşıldığı üzere ki, siz bu anlayışı gösterememişsiniz. Ama emin olun, bu kadar talepe, dış dünyada da aynı cevabı alacaksınızdır.

• Beğen

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Paylaştığım cihaz yazılımlarının bir öncekinden ne farkı var, bu konu hakkında bir bilgim yok.
Casper bu konu hakkında bir bilgi paylaşmıyor.
Benimde elimde Casper markalı bir cihaz olmadığı için kıyaslama yapmam söz konusu değil.
Açıklamayı firmanın yapması gerekir ama yazılım paylaşımı yapılmadığı için haliyle bilgi paylaşımı da yapılmıyor.
Casper yazılım desteği konuda oldukça kötüdür.
Bu durumun böyle olduğunu bu işlerle ilgili hemen hemen herkes bilir.

Yazılımları birisinin işine yarar düşüncesi ile paylaşıyorum.
Internet üzerindeki Casper yazılımlarının tek kaynağı benim.
Bende paylaşmasam kimse paylaşmayacak ve insanlar mağdur olacaklar.

Olaylara iyi tarafından bakarsak:
Bir sonraki yazılım, bir önceki yazılımdan daha iyidir.
Yani bir sonraki yazılımda bir önceki yazılımın bilinen sorunları giderilmiştir ve iyileştirmeler yapılmıştır.
Ben böyle umuyorum, işin aslında da böyle olması gerekli.
Yoksa neden yazılım güncellemesi yayınlansın ki?

• Beğen