Çözüldü Casper Via V6 Rom

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba; benim Casper VIA V6 telefonum var garanti süresi 2 yıldı ve garanti süresi bittikten bir ay sonra telefonla konuşurken aniden kapandı servise götürdüm farklı yerlere ulaştım konuştum yapabilen olmadı başka telefon kullanmaya başladım o da 2 yıl sonra bozulunca tekrar Casper'a bakmak istedim bu siteye denk geldim ve denemek istedim başarılı oldum "QFIL" programı ile telefonuma rom attım yaklaşık 4 saat kullandım güncellemelerden sonra telefonum şifreleme ile ilgili hata verdi telefonu sıfırlamamı istedi ve sıfırla tuşuna bastım geri açıldığında "Casper VIA" ekranında kaldı. Tekrar rom attım fakat bu sefer telefonu açtığım zaman sadece çizgiler var telefonumun şarjı %100 tekrar rom attığımda nerede hata yapmış olabilirim ya da telefonun rom atıldıktan sonra kendi kendine mi açılmasını beklemeliyim yardımcı olabilirseniz eğer sevinirim

Size önerim cihazınıza tekrar yazılım yüklemesi yapmanızdır.
Yazılım yükleme işleminden sonra cihazınızı açılırken kendi haline bırakınız.
Forumumuzda bu cihaza ait iki farklı yazılım mevcut, biri açılmazsa, diğerini denemeniz faydalı olacaktır.

flucentcerat

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Eki 2019
3
0
1
25
Size önerim cihazınıza tekrar yazılım yüklemesi yapmanızdır.
Yazılım yükleme işleminden sonra cihazınızı açılırken kendi haline bırakınız.
Forumumuzda bu cihaza ait iki farklı yazılım mevcut, biri açılmazsa, diğerini denemeniz faydalı olacaktır.
tekrar yükleme yaptım dediğiniz gibi ancak şu an sadece siyah ekran var açmadım açılmasını bekliyorum.
Forumda bulunan 2 farklı yazılımı da denedim.
Telefon'u Turkcell'den almıştım ilk o yazılımı denedim sonra diğer yazılımı denedim.
Şimdilik beklemedeyim; ilginiz için teşekkür ederim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
tekrar yükleme yaptım dediğiniz gibi ancak şu an sadece siyah ekran var açmadım açılmasını bekliyorum.
Forumda bulunan 2 farklı yazılımı da denedim.
Telefon'u Turkcell'den almıştım ilk o yazılımı denedim sonra diğer yazılımı denedim.
Şimdilik beklemedeyim; ilginiz için teşekkür ederim.

Sonuç nedir?

flucentcerat

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Eki 2019
3
0
1
25
Sonuç halen Casper VIA yazısında kalmış bir telefon günlerce uğraşmayı çok seviyorum ama inanın daha önce yaptığım şekilde yapıyorum anlam veremiyorum emmc çipi ile alakalı olsa daha önce yazılım atıp 4 saat kullanamazdım bir yerde hata yapıyorum gibi sanki

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Sonuç halen Casper VIA yazısında kalmış bir telefon günlerce uğraşmayı çok seviyorum ama inanın daha önce yaptığım şekilde yapıyorum anlam veremiyorum emmc çipi ile alakalı olsa daha önce yazılım atıp 4 saat kullanamazdım bir yerde hata yapıyorum gibi sanki

Yazılım yükleme işlemini daha önce yaptığınız gibi yapıyorsanız ve yazılım yükleme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanıyorsa,
Yine de buna rağmen cihazınız açılmıyorsa, cihazda donanım kaynaklı bir sorun olabilir.
Cihaz donanımında ne zaman arıza oluşacağı ise hiç belli olmaz.
Lakin elbette yukarıda bahsettiklerim birer varsayım.

Size önerim öncelikle cihazınıza bir Custom Recovery yüklemenizdir.
TWRP olabilir.
Daha sonra da önce TWRP üzerinden cihazda ne var ne yok silip yeniden yazılım yüklemesi yapmak faydalı olabilir.