Yardım HTC Desire 828 IMEI Repair Sorunu

Yazdır

blk41

Üye
Kayıtlı üye
5 Haz 2018
40
1
8
38
Oncelikle gelistirici seceneklerinden usb hata ayiklamayi acin. Ardindan sitesinden en son surum olani indirip kurun . Maui Meta versiyonu olarak ise . Ardindan islemleri tekrarlayip deneyin.

hocam en son sürüm olan v1.0.8 i indirdim. içinde dört klasör var.

Driver_Auto_Installer_.1524
Driver_Auto_Installer_.1612
Driver_Auto_Installer_.1632
MTK_Driver_ ext

bu klasörlerden hangisindekileri yüklemem lazım.

blk41

Üye
Kayıtlı üye
5 Haz 2018
40
1
8
38
Tam olarak bilmiyorum ama 1632 olani kur.

hocam yine olmadı.

maui meta da reconnect deyip telefonu bağlayınca telefon dowload mode ekranına geliyor ve en altta

detecting smart card...
reboot to meta mode failed due to not find smart io

yazıyor.

birde telefonu kapalı halde usb ye takınca aygıt yöneticisinde telefonu bir laç saniye görüyor sonra kayboluyor.

ByDogukann

Üye
Kayıtlı üye
22 Mar 2018
70
9
8
hocam yine olmadı.

maui meta da reconnect deyip telefonu bağlayınca telefon dowload mode ekranına geliyor ve en altta

detecting smart card...
reboot to meta mode failed due to not find smart io

yazıyor.

birde telefonu kapalı halde usb ye takınca aygıt yöneticisinde telefonu bir laç saniye görüyor sonra kayboluyor.
Windows 7 bir pc de dene bu asamalari. Veya baska bir kablo ile baska com port dene .

blk41

Üye
Kayıtlı üye
5 Haz 2018
40
1
8
38
Windows 7 bir pc de dene bu asamalari. Veya baska bir kablo ile baska com port dene .

hocam dün dizüstüne oturup win 7 kurdum ama ordada aynı şeyler oldu. aygıt yöneticisinde bir kaç saniye gözüküyor sonra kayboluyor. tabi programda telefonu görmüyor. neden böyle oluyor anlamadım.

ByDogukann

Üye
Kayıtlı üye
22 Mar 2018
70
9
8
hocam dün dizüstüne oturup win 7 kurdum ama ordada aynı şeyler oldu. aygıt yöneticisinde bir kaç saniye gözüküyor sonra kayboluyor. tabi programda telefonu görmüyor. neden böyle oluyor anlamadım.
Hocam bi driver eksik ama bilmiyorum tam olarak ne oldugunu sen usb ile pcye bagla aygit yoneticisinde telefon sorunsuz gozukmeli . ayrica modem dosyasini orjinal rom un icjnden bulabilirsin.

blk41

Üye
Kayıtlı üye
5 Haz 2018
40
1
8
38
Hocam bi driver eksik ama bilmiyorum tam olarak ne oldugunu sen usb ile pcye bagla aygit yoneticisinde telefon sorunsuz gozukmeli . ayrica modem dosyasini orjinal rom un icjnden bulabilirsin.

hocam modem dosyasını telefondan çektim zatende telefonu bir türlü tanıtamıyorum. bir çok driver denedim. bir türlü tanımadı.

ByDogukann

Üye
Kayıtlı üye
22 Mar 2018
70
9
8
hocam modem dosyasını telefondan çektim zatende telefonu bir türlü tanıtamıyorum. bir çok driver denedim. bir türlü tanımadı.
Telefonu pc ye tak okuduktan sonra aygit yoneticisinden kaldir tekrar okusun oyle dene bide .htc nin kendine ozel driverleri varsa onu kurun.

blk41

Üye
Kayıtlı üye
5 Haz 2018
40
1
8
38
Telefonu pc ye tak okuduktan sonra aygit yoneticisinden kaldir tekrar okusun oyle dene bide .htc nin kendine ozel driverleri varsa onu kurun.
hocam müdahale edemiyorum ki. bir iki saniye gözüküp kayboluyor. tıklayıp açıyorum ama arka tarafta çoktan gitmiş oluyor. takılı değil diyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
hocam müdahale edemiyorum ki. bir iki saniye gözüküp kayboluyor. tıklayıp açıyorum ama arka tarafta çoktan gitmiş oluyor. takılı değil diyor.

Sorun nereden kaynaklanıyor anlayabilmiş değilim.
Soru cevap konusunda artık tekrara düştük.
Cihazınızı bit teknik servise götürme zamanınız geldi sanırım.

ByDogukann

Üye
Kayıtlı üye
22 Mar 2018
70
9
8
Hocam orijinal rom dışında rom kullanıyorsanız atamazsınız her rom a atılmıyor imei için oijinal rom lazım o yüzden aranıyor olabilirsiniz.