Poco F2 Pro IMEI Repair

Yazdır

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
ancak nubia redmagic 5g de aynı modem ve işlemciyi kullanıyor ve neredeyse aynı dosya sistemi mevcut aynı şekilde oneplus da.

• Beğen
Tepkiler: burakorhan

burakorhan

Üye
Kayıtlı üye
22 Ağu 2018
33
16
8
28
ancak nubia redmagic 5g de aynı modem ve işlemciyi kullanıyor ve neredeyse aynı dosya sistemi mevcut aynı şekilde oneplus da.
redmagic 5g ve oneplus repair oluyor. Hatta oneplus UMT üzerinden halen aynı yöntem ile tek tıkla devam ediyor. Tek fark eng menüde sadece diag değil aynı zamanda modem,diag textboxına tıklamak gerekiyor. Yani en alttaki seçeneğe. Aynı makalede yazdığı gibi modemi de aktifleştirmek lazım oluyor. Redmagic 5g ve oneplus üzerinden çekmemiz gereken dosya var ise yardımcı olurum. Aynı şekilde Poco F2 Pro'da var elimde BL açık.

• Beğen
Tepkiler: sırık

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
örnek üzerinden konuşacak olursak artık yeni algoritma string içinde baseband kontrolünü çalıştırıp önce nv550yi mi check ediyor? sonra nv550 okey verirse basabandı boot ediyor yani bütün bilgiler artık partition üzerinde değil modem içerisinde yer alıyor. Yeri taşınmış yani doğru mudur
nv 550 değil sadece nv içinde farklı itemleri mesela samsung da cert var ya aynı şekilde imei sgn imei public key bunlar nv itemlerinde yada efs itemlerinde. ama hangi üretici nere koyuyor bilinmiyor ama samsung da belli cert okutuyor ya ama cert üretilmiyor

• Beğen

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
redmagic 5g ve oneplus repair oluyor. Hatta oneplus UMT üzerinden halen aynı yöntem ile tek tıkla devam ediyor. Tek fark eng menüde sadece diag değil aynı zamanda modem,diag textboxına tıklamak gerekiyor. Yani en alttaki seçeneğe. Aynı makalede yazdığı gibi modemi de aktifleştirmek lazım oluyor. Redmagic 5g ve oneplus üzerinden çekmemiz gereken dosya var ise yardımcı olurum. Aynı şekilde Poco F2 Pro'da var elimde BL açık.

pocoda bende açıyorum modemi ancak boş port vermekte nubia redmagic 5g den mdm1m9kefs1,mdm1m9kefs2,mdm1m9kefs3,mdm1m9kefsc pastisyon yedeklerini yollayabilirmisiniz poco ya yukleme durumunda ne olacağını merak ediyorum açıkcası.

• Beğen

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
ve
ve bir de nubia redmagic 5g de diag ve modem açtığınız zaman adb shell girip:

dmesg | grep diag

komutunun çıktısını atabilirmisiniz ?

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
örnek üzerinden konuşacak olursak artık yeni algoritma string içinde baseband kontrolünü çalıştırıp önce nv550yi mi check ediyor? sonra nv550 okey verirse basabandı boot ediyor yani bütün bilgiler artık partition üzerinde değil modem içerisinde yer alıyor. Yeri taşınmış yani doğru mudur
cert kontrolünü baseband firmware yapar yani modem yazılımı. qualcom işlemci sadece açılırken parametrelerle boot.img de nv adreslerini söyler bunu varsayıyorum. yada bunlar bağımsız işlemci olduğuna göre. qualcomda modem hep partitionun başında 0 ıncı adreste yani modem çipi kendi kendini de başlatıyor olabilir ama nv kontrolünü kendisi yapar. emmc lerin boot olayı zaten farklı extcsd dediğimiz alanda belirleniyor ona hiç girmeyelim.

ap ile cp nasıl haberleşiyora gelelim bildiğimiz seri iletişimle biz diag açtığımız gibi android ile baseband birbiri ile sürekli iletişimde birbirinde bağımsız çalışıyor. cert kontrol yazılımının bir kısmı baseband çipi üzerinde oyuzden kıramıyorlar. yeni nesil işlemcilerde baseband çipi işlemcide dahili gelecek çalışmasında fark yok ama soc dediğimiz systam on chip dediğimz de emmc ram cpu gpu vardı. şimdi sip yani system in package coğu bileşen artık tek pakette.

• Beğen

burakorhan

Üye
Kayıtlı üye
22 Ağu 2018
33
16
8
28
pocoda bende açıyorum modemi ancak boş port vermekte nubia redmagic 5g den mdm1m9kefs1,mdm1m9kefs2,mdm1m9kefs3,mdm1m9kefsc pastisyon yedeklerini yollayabilirmisiniz poco ya yukleme durumunda ne olacağını merak ediyorum açıkcası.
ve

ve bir de nubia redmagic 5g de diag ve modem açtığınız zaman adb shell girip:

dmesg | grep diag

komutunun çıktısını atabilirmisiniz ?
adana'dayım pazartesi iş yerine döndüğümde sizin için upload ederim logu da paylaşırım

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,814
163
Meksika
t.me

notsfree

Yeni üye
Yasaklı üye
29 Tem 2019
21
6
3
23
hocam burda şunu sormak istiyorum eski cihazlarda 2.sime atmak hiç bir işe yaramıyor ve mi 10 un tek ve çift sürümleri mevcut ve bunuda tek sim slotunu çıkarıp çift slotlu sim yuvası takarak çözüyorlarmış eğer bir çözüm üretilirse sadece 2 sim yuvası olan cihazlaramı olur yoksa tek sim olan cihazlarmı

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,814
163
Meksika
t.me
hocam burda şunu sormak istiyorum eski cihazlarda 2.sime atmak hiç bir işe yaramıyor ve mi 10 un tek ve çift sürümleri mevcut ve bunuda tek sim slotunu çıkarıp çift slotlu sim yuvası takarak çözüyorlarmış eğer bir çözüm üretilirse sadece 2 sim yuvası olan cihazlaramı olur yoksa tek sim olan cihazlarmı
Mi 10 Cihazlarda Tek sim yoktur. yazılıma göre sim yerleri değişir.
Örnek: global yazılım yüklediniz IMEI bir olur.
EU Rom yüklediniz mi çift sim olur.

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
Siz *#06# yapınca sizin karşınıza kaç tane IMEI çıkmakta!
çift imei çıkıyor kendi efs dosyalarındayken mi10 efs flashladığımda da uyumsuz olduğundan imei görünmüyor ve 2dk da bir reset atıyor efs silinmesiyle ayı semptomlar yani :)

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
mi 10 imei anlatımınızı bekliyorum @Soulfly poco için de bir fikir verecektir muhtemelen :)

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
şu an elimde umt vs yok xhimera ve ufi var ufi ile imei yazdırınca şebeke gidiyor imei değişmiyor

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
bana daha çok qcn yazdırırken değerleri kaydetmiyor gibi geliyor tel açıkken efs boşaltıyorum tamamen sıfırlarla doldurup ardından düzenlediğim qcn'i yazdırıyorum bölümlere tekrar veri geliyor ve cihaz açıkken yedeklerini alıyorum ardından cihazı recovery moda alıp efs sıfırlıyorum böylece baseband uçuyor aldığım yeni yedekleri yazıyorum ancak imeiler hala aynı ya dosya sisteminde bir yerde bir yedek var veya imei verisi qcn atılırken işleniyor gibi görünse de işlenmiyor qfil de nv550'nin yazıldığı açıkca görünüyor.