Poco F2 Pro IMEI Repair

Yazdır

yolwerin

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Haz 2020
25
8
3
42
Eng olmadan şifrelenmiş yapıları geçmek zor, bug taraması uzun zaman alır

Mi 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
32
(bootloader) is-logical:system:yes
(bootloader) is-logical:product:yes
(bootloader) is-logical:vendor:yes
(bootloader) is-logical:eek:dm:yes

hepsi ext 4 yani içerikleri çıkarılabilir gibi.

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
32
ve sürekli forum yazılımı harflerin yerine emoji atıyor :)

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
gerçi yazsamda dm-verity den dolayı tel reset atıp duracak ama denemek lazım :)
link vbmeta oluşturma da yardımcı olacaktır eğer üretici default imza kulanmışsa kendi imajını oluşturabliyorsun

firehose loader veya preloader örneği mesela işlemcinin default loaderi kullanılır genelde ama samsung hep özelleştirmiştir şimdiye kadar oyuzden qfil yada spflash kullanamazsınız. ama spd işlemicili cihazlarının bir kısmında spd upgrade çalıştırır. bu yuzden kolaylıkla rom ve frp ve dup yapılabiliyor. ilk htc tam sistem kullandı benim bildiğim sonra huawei ve xiaomi. mesela diag SPC var pin genelde 00000 dır ama kırılması kolay tüm üreticiler bunu varsayılan kullanır şimdi daha üstü geldi bunun auth bu sebepten loader servere bağlanıp blob keyin karşılığında key almadan yazılım yüklemeye izin vermiyor.

vbmeta da androidin partition imzalama metodu default keyler var üreticiler kendilerine göre değilde android sdk dan geldiği gibi kullandıklarından diyor makale kendiniz imzalı partition imajlar oluşturabilirsiniz diyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
32
link vbmeta oluşturma da yardımcı olacaktır eğer üretici default imza kulanmışsa kendi imajını oluşturabliyorsun

firehose loader veya preloader örneği mesela işlemcinin default loaderi kullanılır genelde ama samsung hep özelleştirmiştir şimdiye kadar oyuzden qfil yada spflash kullanamazsınız. ama spd işlemicili cihazlarının bir kısmında spd upgrade çalıştırır. bu yuzden kolaylıkla rom ve frp ve dup yapılabiliyor. ilk htc tam sistem kullandı benim bildiğim sonra huawei ve xiaomi. mesela diag SPC var pin genelde 00000 dır ama kırılması kolay tüm üreticiler bunu varsayılan kullanır şimdi daha üstü geldi bunun auth bu sebepten loader servere bağlanıp blob keyin karşılığında key almadan yazılım yüklemeye izin vermiyor.

vbmeta da androidin partition imzalama metodu default keyler var üreticiler kendilerine göre değilde android sdk dan geldiği gibi kullandıklarından diyor makale kendiniz imzalı partition imajlar oluşturabilirsiniz diyor.
yeni bir keşif yaptım fastboot oem edl komutu ile telin arkasını açmadan edl moduna geçebiliyorsunuz :)

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
32
şimdi de yeni bir deneme eğer başka bir poco f2 prodan efs yedeği yükersek o poconun imei noları gelir mi :)

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
32
şimdi de yeni bir deneme eğer başka bir poco f2 prodan efs yedeği yükersek o poconun imei noları gelir mi :)
başka bir poco f2 den alınan yedek yuklendi ancak diag tekrar port vermiyor ve baseband bilinmiyora düşüyor başarısız :(

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
başka bir poco f2 den alınan yedek yuklendi ancak diag tekrar port vermiyor ve baseband bilinmiyora düşüyor başarısız :(

aynen ben farklı cihazda denemiştim onu olmamıştı. qcn farklı xqcn farklı ve bunların hafızaya yazıldığı alan farklı veri yapısına sahip. attığın yedek diag porttan komutla item item yazılmadığı için bir anormallik olabilir. yazılımdan alnıyorsanız ortak proje geliştirebiliriz anladığım kadarıyla zamanınız bol benim fazla yok. size önerim qpst daha üst sürümleri bulup. benim aldığım şekilde yedekler almanız. ayrıca daha fazla partition imajı alın stok yazılımda olmayan. çalışmamasının sebebi modem seri no gibi bir bilgi ile uyuşmaması olabilir qcnden yazarken belki onu otomatik düzeltiyordur ama yedek atınca unknown baseband da kalıyordur aslında küçük bir hata da olabilir.

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
32
aynen ben farklı cihazda denemiştim onu olmamıştı. qcn farklı xqcn farklı ve bunların hafızaya yazıldığı alan farklı veri yapısına sahip. attığın yedek diag porttan komutla item item yazılmadığı için bir anormallik olabilir. yazılımdan alnıyorsanız ortak proje geliştirebiliriz anladığım kadarıyla zamanınız bol benim fazla yok. size önerim qpst daha üst sürümleri bulup. benim aldığım şekilde yedekler almanız. ayrıca daha fazla partition imajı alın stok yazılımda olmayan. çalışmamasının sebebi modem seri no gibi bir bilgi ile uyuşmaması olabilir qcnden yazarken belki onu otomatik düzeltiyordur ama yedek atınca unknown baseband da kalıyordur aslında küçük bir hata da olabilir.
qxdm ile imei editlemeyi denedim ancak this item read only veriyor. Muhtemelen qcn attığımızda bu bölüm sadece okunur olarak kaldığı için herhangi bir değişiklik gerçekleşmiyor bunun üstesinden gelmemiz gerekmekte keşke ilk yazılım versiyonu 9 olsa o zaman root olabilirdik. Oneplus veya nubia imei repair umt ile yapılıyor herhalde onların da partition yapısına bakmak gerek direkt partitionlar üzerinde mi işlem yapıyor yoksa modem portundan komut mu gönderiyor.Ayrıca link için istekte bulundum ufi ile mi aldınız ?

• Beğen
Tepkiler: gen_com

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
onay verdim bu not 8t yedeği ben herzaman sağlama alırım yedek alacağım zaman. evet aynen partitiondan yapılan işlemler nv metod diye geçiyor. partition yedekleri twrpden alıyorum qcnyi de herzaman son sürüm qpst den alıyorum 4 farklı dosya olarak

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
32
veya partition yedekleri üzerinde işlem yapabilen bir yazılım.

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
32
elbette başka teoriler varsa denemek istediğiniz bana yazın yeterli vakitten bol şey yok :)