Stock Rom Reeder A8i Rom

Yazdır

hardnrocker

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
17
0
1
41
reeder a8i tabletime bu yazılımı başarılı bir şekilde yükledim. Fakat daha önce açılan oyunlar açılış esnesında kapanabiliyor. örneğin clash royel gibi.. Tabletin aşırı ram harcadığını farkettim. Bu sorunuma bir çare var mı? şimdiden tsk ederim.
Yükleme dosyası elinizde var mı? Silinmiş üstteki adres. Yüklerseniz sevinirim.

hardnrocker

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
17
0
1
41
Benim paylaştığım yazılımın indirme bağlantısı sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
Hocam sizin bağlantıdaki dosyayı indirdim fakat v1, v2, v3 klasörü içindekileri flashlayamadım. Ayrıca o içeriklerin ne olduğunu bilmiyorum. İçine yazılmamış ne oldukları. 3 farklı yol ile flashlanıyor, fakat bende hiçbiri olmadı. Her biri yaklaşık 300 mb civarı idi sanırım. Bir sürüm flash sorun veriyor. Başka sürüm yükleyince çalışmadı. Fastboot modunda, recovery modunda çalışmıyor.
Biraz kasıp ısınma yapınca donma noktasına geliyor tablet. Sanırım çöp. 4.2.2 bulursam denemek lazım. Onun dışında ömrü bitmiş sanırım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam sizin bağlantıdaki dosyayı indirdim fakat v1, v2, v3 klasörü içindekileri flashlayamadım. Ayrıca o içeriklerin ne olduğunu bilmiyorum. İçine yazılmamış ne oldukları. 3 farklı yol ile flashlanıyor, fakat bende hiçbiri olmadı. Her biri yaklaşık 300 mb civarı idi sanırım. Bir sürüm flash sorun veriyor. Başka sürüm yükleyince çalışmadı. Fastboot modunda, recovery modunda çalışmıyor.
Biraz kasıp ısınma yapınca donma noktasına geliyor tablet. Sanırım çöp. 4.2.2 bulursam denemek lazım. Onun dışında ömrü bitmiş sanırım.

Yazılım arşivim yanımda değil.
Nasipse uygun bir zamanda bakıp size geri dönüş yapacağım.

• Beğen
Tepkiler: hardnrocker

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Yazılım arşivime baktım.
Anladığım kadarıyla bu cihazın üç farklı versiyonu var ve paylaşılanlar da bu versiyonlara ait yazılımlar.
Öncelikle indirdiğiniz dosyaları ayrı ayrı klasörlere çıkartınız.
Daha sonra klasörlerin içindeki açıklamalara bakınız.
Klasörlerin içinde yazılım yükleme işlemi ile ilgili iki açıklama mevcut.

• Beğen

hardnrocker

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
17
0
1
41
Yazılım arşivime baktım.
Anladığım kadarıyla bu cihazın üç farklı versiyonu var ve paylaşılanlar da bu versiyonlara ait yazılımlar.
Bakayım hocam tekrar. 3 yazılım var dediğiniz gibi. Fakat bunlar ne yazılımı? Rom, yani android versiyonlar mı? Gerçi ne olursa olsun 3 farklı yöntem ile yüklemeyi gösterilmiş. Fakat hiç biri de yükleme yapmadı. Bakınca net cevap vereyim. İlginiz için teşekkürler.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bakayım hocam tekrar. 3 yazılım var dediğiniz gibi. Fakat bunlar ne yazılımı? Rom, yani android versiyonlar mı? Gerçi ne olursa olsun 3 farklı yöntem ile yüklemeyi gösterilmiş. Fakat hiç biri de yükleme yapmadı. Bakınca net cevap vereyim. İlginiz için teşekkürler.

Bu cihazın aynı marka ve model olmasına rağmen üç farklı versiyonu mevcut.
Paylaşılan yazılımlar, bu cihazların yazılımları.
Bu yazılımlar, cihazlar satın alındığında üzerinde gelen yazılımlar.
Farklı versiyonlara sahip cihazlar, farklı donanımlarla üretilebileceğinden, yazılım yükleme araçları ve yöntemleri farklı olabilir.
Bir cihazın yazılımının elinizde olması, o cihaza yazılım yükleyebileceğiniz anlamına gelmez.
Mesela çoğu Rockchip işlemcili cihazın sürücüleri Microsoft Windows 8 ve üzeri ile uyumsuzdur.
Bu nedenle yazılım yükleme işlemi sırasında sorun çıkartırlar.
Ayrıca, elinizde cihaz eski ve kalitesiz bir cihaz, Nand Flash arızalanmış olabilir.
Bu parça cihazın hard diskidir diyebiliriz.
Hal böyle olunca da yazılım yükleme işlemi gerçekleşmez, nadiren gerçekleşse de cihaz açılmaz.
Bazen de cihazları bilgisayar görür ama gerçekten yazılım yükleme moduna geçmezler.
Bu durumda da özel yöntemler ve araçlar kullanmak gerekebilir.

• Beğen

hardnrocker

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
17
0
1
41
Yazılım arşivime baktım.
Hocam, formatlanmış win7 bilgisayarda en baştan uğraştım. Anlatılanları harfiyen yaptım fakat yüklenmiyor. Bir yerden yazılım sürümüne bakmadan 5.1.1 sürümünü indirmiştim. Onu yükleyebiliyorum. Fakat dediğim gibi, önemli olan ilk yazılımlara dönmek.
Phone Flash Tool üstünde yüklemeye çalışırken, cihazın göründüğü tanımlı kısımda Batt yazan yerde batarya hakkında bilgi yok ve SOC SN: - yazıları var. Yani cihazı tanımlayamıyor sanırım.
Sanırım bu iş olmayacak. Neyse yardımlarınız için teşekkürler yine de. Fakat eski sürüm rom bulabilirseniz yine denerim. Ya da custom rom varsa bu cihaz için onu da deneyebilirim.

hardnrocker

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
17
0
1
41
Bu cihazın aynı marka ve model olmasına rağmen üç farklı versiyonu mevcut.
Paylaşılan yazılımlar, bu cihazların yazılımları.
Bu yazılımlar, cihazlar satın alındığında üzerinde gelen yazılımlar.
Farklı versiyonlara sahip cihazlar, farklı donanımlarla üretilebileceğinden, yazılım yükleme araçları ve yöntemleri farklı olabilir.
Bir cihazın yazılımının elinizde olması, o cihaza yazılım yükleyebileceğiniz anlamına gelmez.
Mesela çoğu Rockchip işlemcili cihazın sürücüleri Microsoft Windows 8 ve üzeri ile uyumsuzdur.
Bu nedenle yazılım yükleme işlemi sırasında sorun çıkartırlar.
Ayrıca, elinizde cihaz eski ve kalitesiz bir cihaz, Nand Flash arızalanmış olabilir.
Bu parça cihazın hard diskidir diyebiliriz.
Hal böyle olunca da yazılım yükleme işlemi gerçekleşmez, nadiren gerçekleşse de cihaz açılmaz.
Bazen de cihazları bilgisayar görür ama gerçekten yazılım yükleme moduna geçmezler.
Bu durumda da özel yöntemler ve araçlar kullanmak gerekebilir.
Aynen dediğiniz gibi, büyük ihtimal nand arızası var. İşlemci üstünde soğutma için konulmuş ince sacın üzerine bir de yapışkan bant kapatmışlar. Delikleri kapanmış. Bandı söktüm delikleri açtım. Fakat ısıyı atamıyor. Aşırı ısınma yapıyor. Sanırım arka kapak metal olduğundan şase kesmek istemişler.
Bu ısıyı uzaklaştırmak için ne yapabilirim sizce?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Aynen dediğiniz gibi, büyük ihtimal nand arızası var. İşlemci üstünde soğutma için konulmuş ince sacın üzerine bir de yapışkan bant kapatmışlar. Delikleri kapanmış. Bandı söktüm delikleri açtım. Fakat ısıyı atamıyor. Aşırı ısınma yapıyor. Sanırım arka kapak metal olduğundan şase kesmek istemişler.
Bu ısıyı uzaklaştırmak için ne yapabilirim sizce?

O arka kapak muhtemelen ısıyı dağıtmak için kullanılıyordur.
Lakin cihaz başka bir yerde açıldıysa, kapak ile işlemci arasındaki termal parça düşmüş veya kopmuş yerinde sadece bant kalmış olabilir.

Son düzenleme:

hardnrocker

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2017
17
0
1
41
O arka kapak muhtemelen ısıyı dağıtmak için kullanılıyordur.
Lakin cihaz başka bir yerde açıldıysa, kapak ile işlemci arasındaki termal parça düşmüş veya kopmuş yerinde sadece bant kalmış olabilir.
Cİhaz daha önce açılmış sanırım. Ya kendileri açtı, ya da servis tarzı bir yere vermiş olabilirler. O dediğim bandı sökmeye çalışmışlar az kenarından, fakat tam kaldırmamışlar. Vazgeçip yerine yapıştırmışlar. Sıcaktan dolayı komple söktüm. İnce sacı çıkarttım. Altında işlemci ve diğer chipler için toplamda 3 tane ısı dağıtıcı pad vardı ufak. Fakat bildiğiniz üzere onlardan pek hayır gelmez. Termal macun sürüp, bir şekilde ısıyı kapağa dağıtacak alüminyum folya tarzı bir cisim ile destekleyip arka kapağa değmesini sağlayacağım. Bu arada cihaz benim oldu, arkadaş bunu zaten gözden çıkarmıştı. Batarya modifiyesi ve termal macun modifiyesi ile de deneyeyim. = ))

Hellfire31

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Eyl 2017
4
2
3
21
Ben bende olanları paylaştım.
Fazlası hakkında ne yazık ki bir bilgim yok.
Anladım. Biraz kurcalamayı sevdiğimden reeder a8i quad romunu a8i'ye attım yani atmaya çalıştım cihaz şuan usb logosunda kaldı. blank phone olarak rom atmaya çalıştığımda usb logosunun altında bir beyaz bar var o kırmızıya dönüyor ve atılmıyor.
sanırım emekliliğe ayrılıyor cihaz .d

• Beğen

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Anladım. Biraz kurcalamayı sevdiğimden reeder a8i quad romunu a8i'ye attım yani atmaya çalıştım cihaz şuan usb logosunda kaldı. blank phone olarak rom atmaya çalıştığımda usb logosunun altında bir beyaz bar var o kırmızıya dönüyor ve atılmıyor.
sanırım emekliliğe ayrılıyor cihaz .d

Her şeyin bir ömrü vardır.
Ne yazık ki yapacak bir şey yok.

gokanguney

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Eki 2017
8
1
3
34
a8i quad yazıyor ama farklı anakart ustunde yazan inet-I86 rev03 zeng-gc 2014-12-18 yazıyor normal 5.1 olanı yüklemeyi denedim hata verdi. anakrtları karşılaştırdım farklılıklar var resimde atıp göstereceğim işlemcilerde isimleri soyle 5.1 atılan (anakart modeli: inet-I86 rev21 zeng gc 2015-12-20) "sr1vd", atılamayan "sr1vb" dir. hafıza 16gb forese ıslemcının yanında ramde 2 tane ve 4 tane var yanlıs bılmıyorum ıkısıde gene 1gb dır. burdaki romları deneyeceğim. bilgi vereceğim.

Ekli dosyalar

• 0.jpg
    0.jpg
    464.8 KB · Görüntüleme: 9
  • 1.jpg
    1.jpg
    306.3 KB · Görüntüleme: 9
  • 2.jpg
    2.jpg
    302.7 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
burdaki yazılımları denediğimde kurulmadı hepsinde hata alıyorum

Demek ki bu cihazların farklı versiyonları mevcut.
Ana kart değerleri ile bir arama yaptım ama ne yazık ki işe yarar bir şey bulamadım.
Naipse uygun bir zamanda ben bu konuyu biraz daha araştırayım.
İşe yarar bir şeyler bulursam paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: dmuratyuksel