Çözüldü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Meta başlık: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Yazdır

Theghost

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Mar 2018
4
0
1
42
Öncelikle bu güzel ve ayrıntılı rehberi hazırlayan @toricelli arkadaşıma ve konu içinde karşılıksız yardımda bulunan @Untouchablee arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Rehberi uygulamak için 10T telefonumun bootloader süresinin dolmasını bekliyorum. Cihazı çift hatla kullanmaktayım ancak anladığım kadarıyla tek slot için repair yapılabiliyor. Bu işlemi yaptıktan sonra yasal süre dolana kadar çift hat kullanmaya devam edebilir miyim ya da iki slotu da repair yöntemi olabilir mi daha sonra?

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
Öncelikle bu güzel ve ayrıntılı rehberi hazırlayan @toricelli arkadaşıma ve konu içinde karşılıksız yardımda bulunan @Untouchablee arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Rehberi uygulamak için 10T telefonumun bootloader süresinin dolmasını bekliyorum. Cihazı çift hatla kullanmaktayım ancak anladığım kadarıyla tek slot için repair yapılabiliyor. Bu işlemi yaptıktan sonra yasal süre dolana kadar çift hat kullanmaya devam edebilir miyim ya da iki slotu da repair yöntemi olabilir mi daha sonra?
şu anlık tek slot repair yapılabiliyor hocam süre dolana dek kullanıp kullanmamak elbette size kalmış

• Beğen
Tepkiler: Theghost

SerhaTGvn

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Mar 2021
7
1
3
27
Cihazı yeni aldım. İşlemleri yapıp miflash ile temiz kurulum yapsam twrp ve magisk silinirmi ben kullanmasini bilmiyorum o yuzden silinse benim icin daha iyi indian rom kurmak istiyorum. Sonrasinda guncelleme veya sifirlama yapildiginda sıkıntı olurmu simdiden tesekkjr ederim.

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
Cihazı yeni aldım. İşlemleri yapıp miflash ile temiz kurulum yapsam twrp ve magisk silinirmi ben kullanmasini bilmiyorum o yuzden silinse benim icin daha iyi indian rom kurmak istiyorum. Sonrasinda guncelleme veya sifirlama yapildiginda sıkıntı olurmu simdiden tesekkjr ederim.
twrp silinir sıfırdan rom atınca güncelleme vs alabilirsiniz sıfırlanınca yapılan işlemler de silinmez imei kalır

• Beğen
Tepkiler: SerhaTGvn

SerhaTGvn

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Mar 2021
7
1
3
27
twrp silinir sıfırdan rom atınca güncelleme vs alabilirsiniz sıfırlanınca yapılan işlemler de silinmez imei kalır
Teşekkür ederim. Bir şey daha var aklımda yardımcı olursanız Twrp yi mifirm den güncel sürüm indirsem sürüm farklı oluşu sıkıntı çıkarırmı. Magisk felan yüklerken. Twrp miflash ile yuklenirmi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
Teşekkür ederim. Bir şey daha var aklımda yardımcı olursanız Twrp yi mifirm den güncel sürüm indirsem sürüm farklı oluşu sıkıntı çıkarırmı. Magisk felan yüklerken. Twrp miflash ile yuklenirmi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Twrp mi flash ile yüklenmez fastboottan yükleyin sürüm farkı oluşmaz magisk v20.4 yükleyin yeterli olucaktır

• Beğen
Tepkiler: SerhaTGvn

erzon

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Ocak 2021
7
0
1
27
Ben yedek aldım ve geri de yükledim şebeke geldi siz hatalı efs backup işlemi yapmış olabilirsiniz
Hocam ben bu cihazdan önce mi9t pro kullanıyordum. 9t pro'da twrp backup menüsünden efs bölümünü yedekleyip efs bloklarını sildikten sonra tekrar restore bölümünden efs yedeğini yüklediğimde şebeke geliyordu. Bu modelde olmadı bu işlem. Bende blokları sdcard'a yedekleyip tekrar yüklediğimde oldu. Dediğiniz gibi hatalı backup yapmışım. Aşağıdaki kodları kullandım. Kodlar doğru mu size bir sorayım dedim.

Kod:
dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf8
dd if=/dev/block/sdf9 of=/sdcard/sdf9
dd if=/dev/block/sdf7 of=/sdcard/sdf7
dd if=/dev/block/sdf10 of=/sdcard/sdf10

shadyre

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Ocak 2021
2
0
1
33
hocam kolay gelsin ben twrpyi yükledim sonra backup tekrar başlatınca twrp gitti ve yeniden kurayım dedim ama pc de fastbootflash devices yazınca telefonu görmüyor driverları tekarar kurdum denedim olmadı nedeni ne olabilir yardımcı olur musunuz

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
hocam kolay gelsin ben twrpyi yükledim sonra backup tekrar başlatınca twrp gitti ve yeniden kurayım dedim ama pc de fastbootflash devices yazınca telefonu görmüyor driverları tekarar kurdum denedim olmadı nedeni ne olabilir yardımcı olur musunuz
dilerseniz teamviewer verin yardımcı olayım hocam

• Beğen
Tepkiler: afatsumsene

maviletşim

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
27 Haz 2018
33
3
8
45
emeğinize sağlıkk, ben hata sonucu qnc yedeği almadım şimdiqnc dosyası lazım bulabilirmiyiz bu dosyadan

afatsumsene

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Şub 2020
3
0
1
26
diag da görüyor ama disk error while writing to file yazıyor ne yapmam lazımn

cengizb

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Eki 2019
5
1
3
37
hocam bende efs silerken no space left hatası alıyorum nedeni nedir lütfen yardımcı olabilir misiniz?