Custom Rom Xiaomi Redmi 9 (lancelot) IMEI Repair ENG Firmware SP Flash Tool (İlk Burada - Ücretsiz)

Yazdır

mert1100

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Ocak 2021
16
4
3
35
merhaba hocam dediğiniz gibi yapıyorum permission denied hatası veriyor açılıp kapanıyor cihaz bootloader açık redmi 9 4/64 modeli. normal global rom yükleyebiliyorum sıkıntı yok anlamadım hatayı yardımcı olabilecek var mı
farkli mi flash tool indirip deneyin. Atacaginiz rom ve mi flash araci c surucusunde masaüstünde olsun. Rom atarken clean all secmeyi unutmayin.

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
farkli mi flash tool indirip deneyin. Atacaginiz rom ve mi flash araci c surucusunde masaüstünde olsun. Rom atarken clean all secmeyi unutmayin.
siz hangi sürümü kullandınız ustam 3 tane denedim aynı anlamadım. c sürücüsüne direk atıyorumda hatta romu mi flash tool kalsörünün içine atarak bile denedim bootlopa düşüyor

mert1100

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Ocak 2021
16
4
3
35
siz hangi sürümü kullandınız ustam 3 tane denedim aynı anlamadım. c sürücüsüne direk atıyorumda hatta romu mi flash tool kalsörünün içine atarak bile denedim bootlopa düşüyor
Hangi global romu kurdunuz? Bootleader açıksa miui 11 sürümü en düşük olani kurun. Sonra eng romu tekrar kurun bakalim. Bende 11.0.4 rom kuruluydu eng rom yukledim islemleri yaptim sonrasinda 11 global ayni romu yükledim.

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
Hangi global romu kurdunuz? Bootleader açıksa miui 11 sürümü en düşük olani kurun. Sonra eng romu tekrar kurun bakalim. Bende 11.0.4 rom kuruluydu eng rom yukledim islemleri yaptim sonrasinda 11 global ayni romu yükledim.
Bende miui 12 kuruluydu versiyon düşürmedim

mert1100

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Ocak 2021
16
4
3
35
Teşekkürler deniycem nvram sıfırlama kodları rn8 ile aynı mı ? Aslında konu açsanız ya hocam imei repair diye
Redmi note 8 pro ile işlemler ayni ama yedekleme kodlari ayni olmayabilir. Ben nvram nvdata silme kodlarini kullandim. Yeni konuya gerek duymadim islemler ayni zaten.

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
Redmi note 8 pro ile işlemler ayni ama yedekleme kodlari ayni olmayabilir. Ben nvram nvdata silme kodlarini kullandim. Yeni konuya gerek duymadim islemler ayni zaten.
miui 11.0.4.0 yükledim ve verdiğiniz eng romu atmaya çalışıyorum yine aynı persimission danied hatası veriyor neyin izni verilmiyor anlamadım ustam yine bootlopta cihaz

servlet

Üye
Yasaklı üye
10 Nis 2017
30
4
8
29
merhaba hocam dediğiniz gibi yapıyorum permission denied hatası veriyor açılıp kapanıyor cihaz bootloader açık redmi 9 4/64 modeli. normal global rom yükleyebiliyorum sıkıntı yok anlamadım hatayı yardımcı olabilecek var mı
başka bilgisayardan dene kıral

mert1100

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Ocak 2021
16
4
3
35
hocam acil dönüş yaparsanız sevinirim bootlopta yine cihaz miui 11.0.4.0 kurdum sonra eng rom kurayımdedim yine permision hatası verdi
Driverler eksik olabilir. Ben Windows 8.1 64 bit pc de denedim. Sürücü imza dogrulamasinida devre dışı biraktim. 64 bit olmayan pclerde rom atmada sıkıntı olabiliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
Hallettim sağolun eng roma kısa isim verdim r9eng diye sonra sorunsuz şekilde yükledim ve repair yaptım ve en son olarak mi flashtan global rom atarken alttaki tiki işaretlemeden attım aceleden bootloader kapalı şekilde açıldı Mitool v2 ile miui 12 yükliyim dedim bootloader kilidi açıldı ve yüklendi. Mtk işlemcilerde bl kapandıktan sonra geliştirici seçeneklerinden mi hesap eklenmiyordu bende sadece mi hesap kurup mitool v2 ye bağladım giriş yaptım bl açıldı

• Beğen
Tepkiler: memoozbay

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
Driverler eksik olabilir. Ben Windows 8.1 64 bit pc de denedim. Sürücü imza dogrulamasinida devre dışı biraktim. 64 bit olmayan pclerde rom atmada sıkıntı olabiliyor.
Windows 10 pro 64 bit ile yaptım tüm driverlar kuruluydu zaten win10 da kendi kuruyo miui 11.0.4.0 versiyona düşürüp eng roma kısa isim verip miflashtool pro ile yükledikten sonra gerisi basit adb shell komutu ile reboot bootloader nvdata nvram sıfırladım fastboot reboot tan sonra cihaz kapalı maiu meta bağlayıp repair yaptım yine adb shell komut yazdım fastboot moda aldım ve global kurdum işlem tamam

• Beğen
Tepkiler: mert1100

eselcuker

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ocak 2017
13
0
1
33
arkadaşlar ENG rom yükledim cihaz siyah ekranda kaldı bootloader fastboot hiç birisine girmiyor, bu şekilde kaldı ne yapabiliriz bu cihaza ?

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
arkadaşlar ENG rom yükledim cihaz siyah ekranda kaldı bootloader fastboot hiç birisine girmiyor, bu şekilde kaldı ne yapabiliriz bu cihaza ?
engin preloaderi cihaz beyninde ise sp flash düzeltebilir diye düşünüyorum ama yüksek versiyon rom yükleme pmt changed uyarısı alırsan bootloader kilitlenecek unutma

eselcuker

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ocak 2017
13
0
1
33
sp flash tool ile cihaza yazılım yüklemeyi yapabildim ama sorun şu yükleme yarıda kesildi şimdi cihaz açılıyor ama direk fastboot modda hiç bir şekilde yükleme yapamıyorum her yüklemede bu hatayı veriyor ustam acil ihtiyacım var

Ekli dosyalar

• HATA.jpg
    HATA.jpg
    237.7 KB · Görüntüleme: 44

eselcuker

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ocak 2017
13
0
1
33
burada verilen sp flash tool ile yüklemeyi yapabildim sonunda cihazı ayağa kaldırabildim, şimdi burada verilen ENG rom u yüklemeye çalıştım ama DA da takılı kalıp hata veriyor sorun ne olabilir yükleyemiyorum ENG rom cihaza açma işi yapacağız ama yapamıyoruz bir türlü

edit : cihaz açıldı ama imei numaraları uçmuş durumda şuan bu ENG romu yükleyemedim bir türlü yok mu bu işin bir çözümü

Son düzenleme:

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
konunun başında belirtmiştim spflash ile yukleme yaparken eğer pmt uyarısı verirse kesinlikle dikkatli olun diye çünkü cihaz nvsini önce pcye taşır sonra siler sonra pcden cihaza yükler ama yedek almaz. bu durumda zaten bootloader kilitlenmiş olacak. yüksek versiyon atmamışsındır umarım. eng rom ile yükleme yapıp nvram düzeltebilirsin