Custom Rom Xiaomi Redmi 9 (lancelot) IMEI Repair ENG Firmware SP Flash Tool (İlk Burada - Ücretsiz)

Yazdır

eselcuker

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ocak 2017
13
0
1
33
yüksek versiyon atmadım halen miui 11 de cihaz, bu arada ENG rom yükleyemiyorum ama şöyle bir sorunum var DA da takılı kalıyor geçmiyor hiç bir şekilde format + download all mı yapcağız bu arada burada verilen SP tool sürümü içerisinde bu seçenek yok hangi sürümü kullanmalıyım

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
hiçbirzaman format all seçilmez. zorunlu kalmadıkça uğgrade de seçilmez ama pmt değiştiği zaman upgrade seçersin. onda da cihaz doğru olduğundan emin olacaksın yoksa zaten başka romlarda pmt uyarısı verir. modem meta ile bağlanabiliyormusun bak öncelikle. sonra eng fw yüklemeye çalış

• Beğen
Tepkiler: eselcuker

eselcuker

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ocak 2017
13
0
1
33
3 - 4 farklı farklı ENG rom indirdim ama cihaza hiç bir şekilde yükleme yapamıyorum, da olarak acaba MTK all in one ı mı seçsem cihazı brickten kurtarırken DA_6765_6785_6768_6873_6885_6853.bin isimli DA seçmiştim acaba bu yüzden mi yapmıyor bu yüklemeyi.

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
yarıda kalması sıkıntı olmuş kalmasa efs uçmazdı yeni pmt tablosuna göre yeni konumuna yazacaktı. onu yetkili hesapla yukle eğer hiçbir download agent görmüyorsa.

eselcuker

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ocak 2017
13
0
1
33
ama orjinal resmi romu yükleyebildim gördüğü download agent ile cihaz hiç açılmıyordu kurtardım şimdi ENG rom yüklenmiyor sadece

eselcuker

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ocak 2017
13
0
1
33
bir çözüm yada cevap verebilecek yok mu arkadaşlar, şuan cihaz resmi rom yüklendi herşey aktif çalışıyor imei ve şebeke yok duruda ENG rom yüklenmiyor hiçbir şekilde

eselcuker

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ocak 2017
13
0
1
33
cihazı aynı hesapla tekrar UNLOCK yapabildim arkadaşlar cihaz şuan BL unlock durumda neler yapılabilir

eselcuker

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ocak 2017
13
0
1
33
cihazin işini sonunda çözebildik, bu cihazda bir farklılık var ama ne olduğunu anlamadık, 10.0.7 versiyon hiç bir şekilde yüklenmiyor cihaza aynı şekilde ENG romların hiç birisi de çalışmıyor cihazda, 10.0.9 yüklenebiliyor sadece çöktükten sonra. 10.0.9 ile TWRP yapıp oradan note 8 nv ile işini çözebildik. tekrar uyarıyorum hiç bir şekilde ENG rom yüklenmiyor cihaza BL açık normal şekilde de yüklenmiyor bypass ile flash tool üzerinden de yüklenmiyor 4 farklı yerden indiriğim 4 farklı ENG denedim ama hepsinde sonuç aynı cihaz çöküyor.

willkurt22

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Mar 2021
9
1
3
34
how about this guys? can you help me? ;(

Ekli dosyalar

• ss4.png
    ss4.png
    5.9 KB · Görüntüleme: 33

willkurt22

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Mar 2021
9
1
3
34
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

help, everytime i tried to flash engrom, this is all i can see. Then after that ill get an error - status_ext_ram_exception
i can flash global rom fine, but this one giving me headache

No problem with python
Brom is Okay
Options> Connection> UART - 921 600

• Beğen
Tepkiler: gen_com

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

help, everytime i tried to flash engrom, this is all i can see. Then after that ill get an error - status_ext_ram_exception
i can flash global rom fine, but this one giving me headache

No problem with python
Brom is Okay
Options> Connection> UART - 921 600
use lastest spflashtool and lastest python script and install packages. tested begonia and merlin devices lancelot device too similar. brom or preloader mode not problem script is detecting.

afterflash 8 second press reset keys and release. wait 1 min device starts spontaneously
if bootloader unlocked i created fasboot script for this image on this topic you can use

Ekli dosyalar

• fl_with_exploit.png
    fl_with_exploit.png
    66.5 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
@willkurt22 i get same error after python version update try 3.8
i verified problem not python problem is preloader.bin try different preloaders for your image. my global rom preloader flashing but eng rom preloader not flashing. and ofsetts different. i flashed device for merlin global rom 12.04 preloader to merlin eng frimware this way

both roms scatter ofsets different
merlin eng rom have two image per every partition.
example; i wanted flash eng rom and i getting same error with your
  1. if i flash eng rom with fasboot flashing boot.img
  2. if i flash eng rom with spflash flashing boot-verified.img
  3. if i flash stock rom with fasboot flashing boot.img
  4. if i flash stock rom with spflash flashing boot.img

if i use global scatter and global preloader flash succesfull with already tested fasboot image same step1 image.

Son düzenleme:

willkurt22

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Mar 2021
9
1
3
34
WOW you're an angel master! :)

I removed the NVRAM. Anyway to atleast get an IMEI? ;c I have no backup. I only need 1 sim. Thank you so much!

Moderatör tarafında düzenlendi:

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
WOW you're an angel master! :)

I removed the NVRAM. Anyway to atleast get an IMEI? ;c I have no backup. I only need 1 sim. Thank you so much!
you can read back ofsets by sizes. nvram and nvdata only before flash with correct scatter (if says PMT Changed cannot read nv items correctly)
now you must flash eng rom with format all and repair. after repair use modem meta for repair. and flash stoc rom again

willkurt22

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Mar 2021
9
1
3
34
Itried modem meta but everytime I plug my phone, its just turning on. ; ( do u have telegram?