Çözüldü Xiaomi Redmi Note 7 IMEI Repair - Mobil Kulüp'e Özel Anlatım

Yazdır

sigmatr

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Şub 2020
13
0
1
26
elinizde box varnı yada hangi programlar var
Elimde box yok. Şu an anladığım kadarıyla eski imei değilde orjinal qcn dosyasında ki imei kalıyor. Çünkü karşılaştırdığımda bendeki 2 imei ile de uyuşmuyor. Fakat benim yeni girdiğim imei de değil.

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Elimde box yok. Şu an anladığım kadarıyla eski imei değilde orjinal qcn dosyasında ki imei kalıyor. Çünkü karşılaştırdığımda bendeki 2 imei ile de uyuşmuyor. Fakat benim yeni girdiğim imei de değil.
1 bootloader açık olması lazım
2 fastboot moda alıp twrp yükle
3 magisk yükle
4 reset efs yap
5 yeniden başlat
6 enable diag aç
7 repair yap program ile
8 Qfil den Qcn yükle
bu kadar

sigmatr

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Şub 2020
13
0
1
26
1 bootloader açık olması lazım
2 fastboot moda alıp twrp yükle
3 magisk yükle
4 reset efs yap
5 yeniden başlat
6 enable diag aç
7 repair yap program ile
8 Qfil den Qcn yükle
bu kadar

Kusura bakmayın uğraştırdım sizi. Önce qpst ile qcn dosyasını restore edip. sonra qfil ile qcn mi yüklemem gerekiyor. Ayrı ayrı qpst ve qfil ile denediğimde başarısız olmuştum.

sigmatr

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Şub 2020
13
0
1
26
Sorunum qcn dosyasını düzgün düzenleyememekten kaynaklanıyormuş. Onu düzeltince sorunumda düzeldi. Çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için.

incesu555

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Mar 2020
1
0
1
47
Merhaba,
Kendi yedek aldığımız qcn dosyası üzerinde değişiklik yapıp tekrar restore etsek olmuyor mu. Sizin verdiğiniz qcn dosyası ile farkı nedir.

Son düzenleme:

Zeki70

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Eyl 2019
20
6
3
43
Arkadaşlar bu çözümü ben kendim çözdüm 1 sene oldu.. Burada ilk haber verenlerdenim ben... Bazılarına yardımcı oldugsam elhamdülillah...

Bazı arkadaşlar için Hex editör kullanın.. Arama bölümde 0803 Full text seçin çünkü 03 o qcn dosyasının ilk imei harfleri oluyor yani.. Sizin qcn dosyası imei 06 ile başlıyorsa 0806 arama yapacsksinkiz..

Yaptıktan sonra kendi imei yazacaksınız imei converter kullanın ve kaydetin.. Sonra Qfil ile yazın..

Amma diag port açın yoksa hiç olmaz

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Arkadaşlar bu çözümü ben kendim çözdüm 1 sene oldu.. Burada ilk haber verenlerdenim ben... Bazılarına yardımcı oldugsam elhamdülillah...

Bazı arkadaşlar için Hex editör kullanın.. Arama bölümde 0803 Full text seçin çünkü 03 o qcn dosyasının ilk imei harfleri oluyor yani.. Sizin qcn dosyası imei 06 ile başlıyorsa 0806 arama yapacsksinkiz..

Yaptıktan sonra kendi imei yazacaksınız imei converter kullanın ve kaydetin.. Sonra Qfil ile yazın..

Amma diag port açın yoksa hiç olmaz

Elf

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Eki 2019
2
0
1
43
Merhaba arkadaşlar. Kendim de Boxsuz bu üsüllar yaptım. Bende Global MIUI global 11.0.5. Hiç bir sıkıntı olmadı. Cetoz yazdığı gibi bu son koddan sonra
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg

Telefonu yeniden başlattım fakat IMEI numaraları hala aynı olacak, endişelenmeyin. devam edin, QCN dosyasını IMEI editör programı ile değiştirip telefona yazın. sadece IMEI 2 repair oluyor amma bene yeter. :)(y)
Not. bu paylaşım sadece IMEI repair işlemi içindir.
Tüm arkadaşlara Teşekkür edirem. Ellerinize sağlık. :tsk:

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,814
163
Meksika
t.me
Merhaba arkadaşlar. Kendim de Boxsuz bu üsüllar yaptım. Bende Global MIUI global 11.0.5. Hiç bir sıkıntı olmadı. Cetoz yazdığı gibi bu son koddan sonra
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg

Telefonu yeniden başlattım fakat IMEI numaraları hala aynı olacak, endişelenmeyin. devam edin, QCN dosyasını IMEI editör programı ile değiştirip telefona yazın. sadece IMEI 2 repair oluyor amma bene yeter. :)(y)
Not. bu paylaşım sadece IMEI repair işlemi içindir.
Tüm arkadaşlara Teşekkür edirem. Ellerinize sağlık. :tsk:
Geçmiş olsun.

arasa11

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Mar 2020
9
0
1
24
Merhaba hangi programları kullandınız ve hangi aşamaları yaptınız anlatabilirmisiniz Bootloader açık cihaz rootlandı

arasa11

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Mar 2020
9
0
1
24
UMT den direk Reset EFS yaparsak olmaz mı veya cihazı sökmeden nasıl yapabilirim