Çözüldü Xiaomi Redmi Note 9S ve Xiaomi Redmi Note 9 Pro IMEI Repair İşlemi ve Anlatımı

Yazdır

maskem

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Ara 2018
3
0
1
47
arkadaşlar allah razı olsun buradaki bilgilerle sorunsuz imei l atabildim

underzero

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Haz 2018
4
0
1
23
note9s için başarılı olan qcn dosyası ve jjaqcnbuilder v1.2 dosyası aşağıdadır kolay gelsin.
hocam on numara adamsınız. o kadar qcn denedim sizinkisi oldu sadece.

Edit: hocam sonradan yine edgeye dönüyor. Bir de 4.5 g de baglaninca o an biri ararsa ulasilamiyor telefona. Bu qcn isini nasıl halledecegiz acaba

Son düzenleme:

ENfER

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2020
22
7
3
37
Repairli qcn dosyasini qpst ve qfil programlarinin ikisiyle de recovery etmeniz laizm.

underzero

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Haz 2018
4
0
1
23
Repairli qcn dosyasini qpst ve qfil programlarinin ikisiyle de recovery etmeniz laizm.
hocam dediğiniz gibi yaptım lakin bu 4,5 g internet aktifken ulaşılamama sorunu devam ediyor. 2g ye alınca ulaşılıyor aranınca ama 2g ile de internet olayı işkenceden başka birşey değil. farklı bir qcn ya da çözüm yöntemi var mıdır acaba? piyasadaki qcnlerin çoğu sadece e ile internete giriyor. sizin paylaştığınız ekstradan 4,5g ile de giriyor ama dediğim sorun olmasaydı keşke.

ENfER

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2020
22
7
3
37
Merhaba arkadaşlar, bugün eşimin redmi note 9s telefonuna daha evvelden gönderdiğim jja builder ve eng qcn indirebilirsiniz) imei attim ve bazı arkadaşların bahsettiği şekilde arandığında ulaşılamama ve şebeke sorunu yaşadım.
ilk olarak farklı eng qcn dosyaları denetim. bunlarda 3g sorunu ve yine bağlanamama gibi problemler yaşadım.
Daha sonra jja builder ile edit yaparken yönetici olarak çalıştır ve tarihi geri alma hususunda tavsiyeleri uyguladım.
#*#*4636#*#* numarasını arayıp sim 2 ye baktım. burada volte fln filan kapalı görünüyordu. turkcell de 2200 a HDSES yazıp gönderdim. buradaki volte aktif oldu. şuan için sorun yok gibi...+

Moderatör tarafında düzenlendi:

ENfER

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2020
22
7
3
37
umt box denen cihazlarla orjinal qcn ye imei atılıyor.
jjabuilder ile sadece eng qcn lere atabiliyorum. orjinal qcn dosyasında tüm denemelerime rağmen başaramadım. editlenmiş qcn dosyasını atınca sürekli TWRP ekranına geri döndürüyor.

• Beğen
Tepkiler: kircali

kircali

Üye
Kayıtlı üye
25 Eki 2019
36
4
8
32
umt box denen cihazlarla orjinal qcn ye imei atılıyor.
jjabuilder ile sadece eng qcn lere atabiliyorum. orjinal qcn dosyasında tüm denemelerime rağmen başaramadım. editlenmiş qcn dosyasını atınca sürekli TWRP ekranına geri döndürüyor.
Cuma günü açılacak kilit ondan sonra denicem ben global rom da denemicem eu romda yükleyip denicem bende box yok siz hangi romla denediniz anlatır mısınız

ENfER

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2020
22
7
3
37
Ben global de hallettim. İşlemler bitince twrp uzerinden istedigin fastboot rom i yükleyebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: kircali

kircali

Üye
Kayıtlı üye
25 Eki 2019
36
4
8
32
Not 7 ile aynı işlemleri yaptım oldu hiçbir farkı yok Xiaomi IMEI tool v1.1 le diagport açma efs silme orijinal qcn düzenleme yaptım hiç problem olmadı ve global romda yaptım başka rom yükleme ye gerek kalmadı v1.2 diagport açma dı hata verdi onu denemedim qcn yı qfil ile backup restore yaptım qpst il de yapalıyor yaparken qcn diye yedekleyin

Babaklar

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Kas 2019
3
0
1
24
Not 7 ile aynı işlemleri yaptım oldu hiçbir farkı yok Xiaomi IMEI tool v1.1 le diagport açma efs silme orijinal qcn düzenleme yaptım hiç problem olmadı ve global romda yaptım başka rom yükleme ye gerek kalmadı v1.2 diagport açma dı hata verdi onu denemedim qcn yı qfil ile backup restore yaptım qpst il de yapalıyor yaparken qcn diye yedekleyin
Xiaomi tool paylaşır mısınız rica etsem hocam