Çözüldü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Meta başlık: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Yazdır

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
hocam tekrar merhaba tüm işlemleri sorunsuz olarak halledebildim sonunda ancak telefonun şebekesi gelmedi hiçbir şekilde
Arkadaşın sorununu çözdük.
Jja ile qcn yazarken yeni nesil xiaomi seçeneği olan (1) seçildikten sonra yazdırmak istediğiniz imei'yi dikkatli bir şekilde yazarak yeni qcn oluşturmamız gerekmektedir.
Kolay gelsin.

execula

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Ocak 2021
1
0
1
33
Bu yöntemle imei atmıştım. OTA Update ile 12.5.4'den 12.5.5'e geçsem sorun yaşar mıyım?

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Bu yöntemle imei atmıştım. OTA Update ile 12.5.4'den 12.5.5'e geçsem sorun yaşar mıyım?
Gönül rahatlığıyla ister ayarlar bölümünden fabrikasyon sıfırlama yapın, ister twrp'den rom yükleyin, ister OTA'dan (cihazda root olmaması gerekiyor), isterse miflashtools (clean all seçeneği işaretlenecek) ile stock rom yükleyebilirsiniz. Hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

prens45

Üye
Kayıtlı üye
29 Eyl 2018
57
10
8
39
Gönül rahatlığıyla ister ayarlar bölümünden fabrikasyon sıfırlama yapın, ister twrp'den rom yükleyin, ister OTA'dan (cihazda root olmaması gerekiyor), isterse miflashtools (clean all seçeneği işaretlenecek) ile stock rom yükleyebilirsiniz. Hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.
root silince şebeke gider mi peki bide güncelleme yapınca baseband unknown a düşme sorunu olanlar olmuş bunun sebebi nedir.

Son düzenleme:

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
root silince şebeke gider mi peki bide güncelleme yapınca baseband unknown a düşme sorunu olanlar olmuş bunun sebebi nedir.
Bahsettiğin baseband unknown hatasının ne şekilde olduğunu hiç karşılaşmadığım için bilemiyorum.
Root silince şebeke gitmez.
Ola ki imei silindi, baseband hata verdi ya da olmadık başka bir şey oldu, hard brick olmadığı sürece ilk posttaki teknik ile yeniden imei yazabilirsin.

koraykurt55

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 May 2020
1
0
1
33
magisk ve m,n,mal adb dışında ki gerekli dosyalara tıkladığımda bağlantı yok diyor. neden olabilir?

ferdi07

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Ağu 2017
1
0
1
43
Ekli dosyayı görüntüle 4173

Bu tür hata alan arkadaşlar "SDX55M" portunu seçememiştir. Pencere açıkken Üstteki "Port:" başlığının karşısındaki "Browse" butonuna tıklayın. Açılan pencerden altta bulunan portu seçin. Bir daha hata almazsınız. Yani "SDX55M" olan portu seçmelisiniz.
Yani "SDX55M" olan portu seçmelisiniz. bu port bende çıkmıyor nasıl çözerim sadece sm8250çıkıyor yardım lütfen

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Yani "SDX55M" olan portu seçmelisiniz. bu port bende çıkmıyor nasıl çözerim sadece sm8250çıkıyor yardım lütfen
Diagport açtığınızda, aygıt yöneticinizden 2 tane ünlem işaretli donanım görünecek. Her ikisi içinde sürücüleri kurmanız gerekiyor.
Kurulum sonrası qpst ve qfil içinden portları ve SDX55M isimli telefon bölümünü görebilirsiniz.

blackonder

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Şub 2020
1
0
1
25
Diagport açtığınızda, aygıt yöneticinizden 2 tane ünlem işaretli donanım görünecek. Her ikisi içinde sürücüleri kurmanız gerekiyor.
Kurulum sonrası qpst ve qfil içinden portları ve SDX55M isimli telefon bölümünü görebilirsiniz.
Merhaba hocam DIAG mod açtığımda iki ünlem gözükmüyor com bağlantılarında sadece bir tane aktif com bağlantısı gözüküyor aygıt yöneticisinde. SDX te gözükmüyor ne yapabilirim?

aylakbakkall67

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Ara 2021
5
1
3
27
hocam efs silerken
"apollo:/ # dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf8
dd: /dev/block/sdf8: write error: No space left on device" diye hata alıyorum. cihaz eski haliyle açılıyor. sebebi ne ola ki?

aylakbakkall67

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Ara 2021
5
1
3
27
O şekilde de siliniyor. İşlemlere devam edip qfil ile qcn yazın.
şebeke gitti ve qfille yükleyince imeiler değişmedi. şimdi de diag bağlantım göründüğü halde QFIL de restore yaparken bağlantı bekleniyor diyor. driverlerda sıkıntı oldu sanırım. bir kere nasıl olduysa başarılı oldu ama hem imeiler değişmedi hem de şebeke gitti. uzaktan yardım talep ediyorum. emanet telefon.

Son düzenleme:

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
şebeke gitti ve qfille yükleyince imeiler değişmedi. şimdi de diag bağlantım göründüğü halde QFIL de restore yaparken bağlantı bekleniyor diyor. driverlerda sıkıntı oldu sanırım. bir kere nasıl olduysa başarılı oldu ama hem imeiler değişmedi hem de şebeke gitti. uzaktan yardım talep ediyorum. emanet telefon.
Bilgileri gönderin birlikte bakalım.