Çözüldü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Meta başlık: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

senolsenol1

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Kas 2022
9
2
3
41
2 imei bu yontemle geri yuklenebiliyormu? ben 2 imei ile yapinca telefon coktu tek imei ile calisiyor suan

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
2 imei bu yontemle geri yuklenebiliyormu? ben 2 imei ile yapinca telefon coktu tek imei ile calisiyor suan
Yeni nesil tüm xiaomi cihazlarda sim1 fabrikasyon RSA kilitli olarak gelmekte, sim2'lerde böyle bir şifreleme yok. Bu sebeple sadece TEK SİM tamir işlemi yapılabilmektedir.
Cihazı kullanmak istiyorsanız mecburen tek sim tamir etmeniz gerekiyor.
Çift sim için çip değişimi yapılabiliyor; ancak 10t pro için yapılıyor mu bunu profesyonel tamirci arkadaşlar cevap verebilir.
recovery moda girdikten sonra EFT'leri silip, bir üst mesajdaki kodları kullanarak EFS'leri tekrar yazdırdıktan sonra her 2 siminde teoride gelmesi gerekiyor. Pratikte hiç denemedim. Denedikten sonra olumlu olumsuz yorum yaparsanız sevinirim.

omer8181

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Mar 2022
4
0
1
38
adb shell
dd if=/sdcard/sdf8 of=/dev/block/sdf8
dd if=/sdcard/sdf9 of=/dev/block/sdf9
dd if=/sdcard/sdf7 of=/dev/block/sdf7
dd if=/sdcard/sdf10 of=/dev/block/sdf10
bu dosyaları geri yükleyince orjinal imeiler geri geliyor mu acaba? bir de qcn yedeğini de geri yüklemek gerekiyor mu?

sdf dosyalarını yüklemek için twrp'den restore menüsüne girip komutları girmek yeterli sanırım. ben arrowos kullanıyorum, miui 13'e geçmem gerekir mi restore etmek için?

Son düzenleme:

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
bu dosyaları geri yükleyince orjinal imeiler geri geliyor mu acaba? bir de qcn yedeğini de geri yüklemek gerekiyor mu?

sdf dosyalarını yüklemek için twrp'den restore menüsüne girip komutları girmek yeterli sanırım. ben arrowos kullanıyorum, miui 13'e geçmem gerekir mi restore etmek için?
1.Teorik olarak gelmesi gerekiyor; ancak pratikte denemedim.
2.Ayrıca qcn yedeği yüklemenize gerek yok.
3.Evet Recovery kısmına girdikten sonra; komutları girebilirsiniz. Farklı rom kullanmanız bir şey farkettirmez.

omer8181

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Mar 2022
4
0
1
38
1.Teorik olarak gelmesi gerekiyor; ancak pratikte denemedim.
2.Ayrıca qcn yedeği yüklemenize gerek yok.
3.Evet Recovery kısmına girdikten sonra; komutları girebilirsiniz. Farklı rom kullanmanız bir şey farkettirmez.
teşekkür ederim. yüklemeyi denedim, aşağıdaki gibi bir ekran verdi ama orjinal imeiler gelmedi. sanırım aldığım efs yedekleri problemli. her bir dosya 0 bayt gözüküyor. dosyaların bu şekilde 0 bayt olması normal mi?

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

karacahisar42

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Eyl 2022
7
0
1
31
İyi günler herkese arkadaşlar IMEI repair ile imei atma arasında ki fark nedir.
Biri onarım diğeri sıfırdan imei atmak mi

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
teşekkür ederim. yüklemeyi denedim, aşağıdaki gibi bir ekran verdi ama orjinal imeiler gelmedi. sanırım aldığım efs yedekleri problemli. her bir dosya 0 bayt gözüküyor. dosyaların bu şekilde 0 bayt olması normal mi?
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Önce cihazdaki efs klasörlerinde yer alan imei silme kodlarıyla silelim. Cihazı kapatıp açıp, tekrar recovery bölümüne girip orjinal yedekleri tekrar kurabilir misin?

Moderatör tarafında düzenlendi:

levader

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ara 2019
1
0
1
36
S.a .Orjinal qcn gerekiyorsa bende var. Şimdi çalışıyorum sabah eve geçtiğimde gönderebilirim isterseniz. Ben biraz garanticiyimdir. Her türlü yedek almıştım. Twrp den efs ve full backup dahil. Qcn yedeği birde cmd kod ile almıştım.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam kolay gelsin , mi 10t pro var imei problemli, twrp efs yedeği var demişsiiniz rice etsem efs yedeğini atarmısınız.

Furkan2112

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ocak 2021
1
0
1
29
Abi öncellikle emeğin için çok teşekkür ederim. Ben mi 11 t pro aldım. Direnç değişimi ile IMEI atılabilir diye duydum. Ben telefonj MIUI 14 e yükselttim, ve hala geçici kayıt IMEI var telefonda , telefona global çin romu fastboot modda yüklesem IMEI gider mi? Cihazı daha dün aldım kaçak cihaz?

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Abi öncellikle emeğin için çok teşekkür ederim. Ben mi 11 t pro aldım. Direnç değişimi ile IMEI atılabilir diye duydum. Ben telefonj MIUI 14 e yükselttim, ve hala geçici kayıt IMEI var telefonda , telefona global çin romu fastboot modda yüklesem IMEI gider mi? Cihazı daha dün aldım kaçak cihaz?
Merhabalar,
Bildiğim kadarıyla güncelleme ile imei siliniyor. Direnç değişimi sonrası sıkıntı olmuyor. O yüzden direnç değişimine kadar güncelleme yapmadan kullanınız. Değişim sonrası istediğiniz gibi telefonu kurcalayabilirsiniz.