Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 IMEI Repair Without Box & Dongle (Box ve Dongle Olmadan)

Yazdır

mrt_21

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2020
3
0
1
34
yaptığınız paylaşım için teşekkürler.. Resimli anlatım var mı ya da videolu anlatım bazı noktalara takıldım da

cessitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
24
1
3
29
Hocam bir arkadaşımız sormuş ama cevap gelmemiş telefonu sıfırlarsak imeinin silinmesi gibi bir durum yaşanır mı acaba? Ve islem bittikten sonra root twrp falan kaldirabilir miyiz, otomatik güncelleme alır mı?

gurkansa

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
1
1
3
37
bu işlemleri xiaomi redmi note 8 de yapıp sorunsuz sekilde imei repair işlemi yapıp cihazını sorunsuz kullanan varmı arkadaşlar acaba ?

• Beğen
Tepkiler: amergo

jovenleon

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
1
0
1
33
5-Minimal Adb and Fastboot programını yönetici olarak açarak şu kodları girin;
adb devices
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb
telefonunuzdan izin istemi olursa kabul edin

bu kısımda adb devices ve adb shell yazdıktan sonra su kodunu bulmuyor orada tıkandım yardım eder misiniz?

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
5-Minimal Adb and Fastboot programını yönetici olarak açarak şu kodları girin;
adb devices
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb
telefonunuzdan izin istemi olursa kabul edin

bu kısımda adb devices ve adb shell yazdıktan sonra su kodunu bulmuyor orada tıkandım yardım eder misiniz?
magisk yüklemeniz gerekir

Poseidon45

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ocak 2020
7
1
3
34
Arkadaşlar imei repair yaptıktan sonra telefon açılmıyor ve trwp ye atıyor, bir arkadaş data dormat yapın dedi düzelir. Trwp den data format yaptık bu sefer telefon çöktü, unbrick yapmak için mi flash tool ile stock romu kurduk yine aynı şekil cihaz açılmıyor. Şuan cihaz hiçbir şekilde boot etmiyor, sadece fastboot ve trwye girebiliyorum. Yardım lütfen!

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,814
163
Meksika
t.me
Arkadaşlar imei repair yaptıktan sonra telefon açılmıyor ve trwp ye atıyor, bir arkadaş data dormat yapın dedi düzelir. Trwp den data format yaptık bu sefer telefon çöktü, unbrick yapmak için mi flash tool ile stock romu kurduk yine aynı şekil cihaz açılmıyor. Şuan cihaz hiçbir şekilde boot etmiyor, sadece fastboot ve trwye girebiliyorum. Yardım lütfen!
Xiaomi bootloader unlock açık mı?
Cihaz fastboot mode alabilir yorsunuz değil mi?

Poseidon45

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ocak 2020
7
1
3
34
Xiaomi bootloader unlock açık mı?
Cihaz fastboot mode alabilir yorsunuz değil mi?
Bootloader açıktı hocam, problemi çözdüm. Aynı duruma düşen arkadaşlar olursa diye yazayım.
Mi flash ile stock romu kurmadan sağ altta ''clean all and lock'' işaretliyoruz. Rom kuruluyor ve bootloader kilidi kapanıyor. Kilidi tekrar açıp (süre beklemeden)trwp ve root kuruyoruz. Gerisi konuda anlatıldığı gibi yaptım imei geldi. Şuan telefonu sorunsuz kullanıyorum. Konuyu açan arkadaşa ve size teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: mert_33

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,814
163
Meksika
t.me
Bootloader açıktı hocam, problemi çözdüm. Aynı duruma düşen arkadaşlar olursa diye yazayım.
Mi flash ile stock romu kurmadan sağ altta ''clean all and lock'' işaretliyoruz. Rom kuruluyor ve bootloader kilidi kapanıyor. Kilidi tekrar açıp (süre beklemeden)trwp ve root kuruyoruz. Gerisi konuda anlatıldığı gibi yaptım imei geldi. Şuan telefonu sorunsuz kullanıyorum. Konuyu açan arkadaşa ve size teşekkür ederim.
Geçmiş olsun.

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
hem kilidi kapatıp sonradan nasıl süre beklemeden açıyorsun ??:unsure:

Poseidon45

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ocak 2020
7
1
3
34
hem kilidi kapatıp sonradan nasıl süre beklemeden açıyorsun ??:unsure:
İlk başta nasıl unlock yapılıyorsa aynı şekile unlock ettim. ilk denemede flash unlock hata verdi, ikinci denemede oldu. Yabancı bir forumdan öğrendim süre beklemeden unlock yapmayı. Tabi sim ve ayni mi hesabı olması gerekiyor.

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
İlk başta nasıl unlock yapılıyorsa aynı şekile unlock ettim. ilk denemede flash unlock hata verdi, ikinci denemede oldu. Yabancı bir forumdan öğrendim süre beklemeden unlock yapmayı. Tabi sim ve ayni mi hesabı olması gerekiyor.
hemen oldu ha şaşırdım hem kilidi kapa hemde arkasından hemen açtın
bende vardı bi not8 pro 4 5 gün denedim kaç sefer süresi dolmadan açmadı
seninkisi hemen açıldı he ona şaştım normalde süre verir ama hayret :unsure:
belkide ülkeye göre ayrı davranıyorlar türkiye de böyle bişey mümkündeğil

Poseidon45

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ocak 2020
7
1
3
34
hemen oldu ha şaşırdım hem kilidi kapa hemde arkasından hemen açtın
bende vardı bi not8 pro 4 5 gün denedim kaç sefer süresi dolmadan açmadı
seninkisi hemen açıldı he ona şaştım normalde süre verir ama hayret :unsure:
belkide ülkeye göre ayrı davranıyorlar türkiye de böyle bişey mümkündeğil
Valla açıldı hocam , yabancı forumlarda da beklenmden açılacağını yazıyor. Türkiyede mümkün izmirdeyim çünkü :yaz:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,517
5,653
163
www.yavuzcakar.com
forumda isminin altındaki bayrak başka ülkeye ait dikkat edersen
ben denedim olmadı hemde kaç kere ? :unsure:

Benimde Xioami markalı bir cihazım var.
Bende de aynı durum oldu.
Yazılım yüklerken yanlışlıkla kilidi kapatmıştım.
Sonra programla hemen beklemeden kilidi açmıştım.
Yanılmıyorsam bir de bir yazılım yükleme aracı vardı sanırım.
Çin dilinde idi, kilitli olan cihazlara da kilitli değilmiş gibi yazılım atabiliyordu.
Yazılım arşivime erişim sağladığımda, nasipse o yazılımı bir kontrol edeyim.

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Benimde Xioami markalı bir cihazım var.
Bende de aynı durum oldu.
Yazılım yüklerken yanlışlıkla kilidi kapatmıştım.
Sonra programla hemen beklemeden kilidi açmıştım.
Yanılmıyorsam bir de bir yazılım yükleme aracı vardı sanırım.
Çin dilinde idi, kilitli olan cihazlara da kilitli değilmiş gibi yazılım atabiliyordu.
Yazılım arşivime erişim sağladığımda, nasipse o yazılımı bir kontrol edeyim.
iyi olur adminim kilit yokmuş gibi yazılım atarsa
xiaomi şoka uğrar kimse kilit ile uğraşmaz öyle bişey olursa
ve günlerce beklemeyiz kilit açılacak diye zaten saçmalık eziyetten başka bişey değil
bekliyorum sizden o programı

• Beğen
Tepkiler: halisbey