Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 IMEI Repair Without Box & Dongle (Box ve Dongle Olmadan)

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,517
5,653
163
www.yavuzcakar.com
iyi olur adminim kilit yokmuş gibi yazılım atarsa
xiaomi şoka uğrar kimse kilit ile uğraşmaz öyle bişey olursa
ve günlerce beklemeyiz kilit açılacak diye zaten saçmalık eziyetten başka bişey değil
bekliyorum sizden o programı

Evin yolunu bulabilirsem, nasipse bu konu ile alakadar olacağım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Aslankim

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Evin yolunu bulabilirsem, nasipse o konu ile alakadar olacağım.
inşaallah beliyoruz ilkler bizim siteden çıkar
bide not 8 india modeli bootloader kapalıyken not8 pro gibi yapanlar var
yazılımı değiştirip numara yazıp sonra global rom yüklüyorlar konu hakkında bilginiz varmı yapılıyor ama nasıl

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,517
5,653
163
www.yavuzcakar.com
yazılımı değiştirip numara yazıp sonra global rom yüklüyorlar konu hakkında bilginiz varmı yapılıyor ama nasıl

Takip ettiğim bir var.
Orada neler yapıyorlar neler.
Bir bakmak lazım.

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,814
163
Meksika
t.me
Henüz xiaomi için öyle hemen kilit açılacak diye bir şey yok.!
Üyemiz şöyle açmış olabilir, daha önce cihazı unlock için işleme almış ve yazılım atarken "clean all and lock" seçerek yüklemiş.
Bu sefer bootloader kiliti kapatmış, tekrar aynı mi hesabı ile cihaza kurulum yapmış ve tekrar cihazı unlock yapmış, öyle çözmüş.
Bende şimdiye kadar 5-10 defa öyle yaptım, evet bootloader açıyor.
İyi forumlar.

mrt_21

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2020
3
0
1
34
bu aşağıdaki 4. kısmı tam olrak anlatak biri var mı İMEİ nereye ne şekilde yazıyoruz 08 den başlayarak denmiş ama bşr türlü anlayamadım o kısmı görsel olarak anlatabiirmisiniz resim falan..

4-Eng qcn dosyasını hex editörle açıp 083a55 hex değerini aratın.Sadece bir değer bulacak ve burayı değiştirmeniz gerekecek.İmei converter ile değiştirmek istediğiniz imei numarasını hex formatına çevirerek hex editörde bulduğunuz yere 08 satırından başlayarak yazın ve dosyayı kaydedin.

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,814
163
Meksika
t.me
bu aşağıdaki 4. kısmı tam olrak anlatak biri var mı İMEİ nereye ne şekilde yazıyoruz 08 den başlayarak denmiş ama bşr türlü anlayamadım o kısmı görsel olarak anlatabiirmisiniz resim falan..

4-Eng qcn dosyasını hex editörle açıp 083a55 hex değerini aratın.Sadece bir değer bulacak ve burayı değiştirmeniz gerekecek.İmei converter ile değiştirmek istediğiniz imei numarasını hex formatına çevirerek hex editörde bulduğunuz yere 08 satırından başlayarak yazın ve dosyayı kaydedin.
AnyDesk paylaşır mısınız?
Hazır müsaitim size yardımcı olabilirim.

mert_33

Üye
Kayıtlı üye
16 Ocak 2017
48
11
8
38
ustam işlemleri yaptım enson qcn yüklemim reboot tan sanra TWRP mode gririyor reboot diyorum tekrar twrp griryor açılmıyor kullandığın orjinal rom link atabilir misin telefon elimde kaldı

EliteMan

Çalışkan üye
Yasaklı üye
27 Kas 2019
1,137
527
113
18
Moderatör tarafında düzenlendi:

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
ustam işlemleri yaptım enson qcn yüklemim reboot tan sanra TWRP mode gririyor reboot diyorum tekrar twrp griryor açılmıyor kullandığın orjinal rom link atabilir misin telefon elimde kaldı
twrp den vipe +format data+yes yazıp ok diyoruz reboot + recovery cihaz tekrar açılıyor partitionları siliyoruz
twrp den advanced +ınstall root sonra kurulum+ wifi bağlanıp magisk manager indir kur
sonra diag aç numarayaz ok

object1500

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2019
24
5
3
Hocam çok sağolasın anlatımların ve verdiğin dosyalar için. Gün sayıyorum valla unlock etmek için. Deneyecem inşallah, ayrıca unlock kolayda twrp kalıcı olarak yapabilmek sıkıntı galiba magisk yükleme kısmında çok sorun yaşayan var umarım bunuda aşarımda imei atarım.

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Hocam çok sağolasın anlatımların ve verdiğin dosyalar için. Gün sayıyorum valla unlock etmek için. Deneyecem inşallah, ayrıca unlock kolayda twrp kalıcı olarak yapabilmek sıkıntı galiba magisk yükleme kısmında çok sorun yaşayan var umarım bunuda aşarımda imei atarım.
komutlara uyarsanız sıkıntı olmaz

bektas1

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Şub 2020
16
1
3
28
Merhaba yapılan bu imei işlermeleri. twrp veya bootloader işleminden sonra telefonda herhangi bir kasma, donma veya güvenlik sorunu yaşanıyor mu ?

bektas1

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Şub 2020
16
1
3
28
bootloader kilidi zararlı yazılımlar için güvenlik duvarı gördüğüne dair birkaç yazı okudum da o yüzden soruyorum. Yani telefonun performansına bir etkisi oluyor mu imei yazma işleminin ?