Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 IMEI Repair Without Box & Dongle (Box ve Dongle Olmadan)

Yazdır

bektas1

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Şub 2020
16
1
3
28
Bir bekleme süresinden bahsediliyor forumda hangi işlemden sonra imei işlemini yapmak için bekliyoruz ve kaç gün bilginiz var mı ?

cessitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
24
1
3
29
Hocam bana acilen win 7 32 bit için qpst sürümü söylemeniz lazım sizin verdiklerinizde port gormuyor

cessitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
24
1
3
29
Win 7 32 bit birçok versiyonunu denedim ama görmüyor evde başka pc vardı win8 onda da adb cihazı görmüyordu ama biraz cebellesince hallettim ve evdeki hurda telefonlardan birinin imeisini attım imeiyi sorgulayinca kullanıcı adına kayıtlı gibi bir şey diyor yani yurtdışından getirirken pasaporta islenmis kayitli imei diyor bir sorun olmaz değil mi ve konu için tekrar teşekkürler hocam

Son düzenleme:

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
bootloader kilidi zararlı yazılımlar için güvenlik duvarı gördüğüne dair birkaç yazı okudum da o yüzden soruyorum. Yani telefonun performansına bir etkisi oluyor mu imei yazma işleminin ?
bootloader kilidi cihaza müdahale edilmesin diye konulmuş
root yapamazsın yazılım atamazsın imei değiştiremezsin
ama cihazda bi sıkıntı çıkar ise nasıl mudahale edeceksin??
zararlı yazılım diye bişey yok sonuçta attığın yazılımları da xiaomi yapıyor
cihazda bi sıkıntı olunca yazılım ile müdahale edilip onarılıyor unutmayın??

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Win 7 32 bit birçok versiyonunu denedim ama görmüyor evde başka pc vardı win8 onda da adb cihazı görmüyordu ama biraz cebellesince hallettim ve evdeki hurda telefonlardan birinin imeisini attım imeiyi sorgulayinca kullanıcı adına kayıtlı gibi bir şey diyor yani yurtdışından getirirken pasaporta islenmis kayitli imei diyor bir sorun olmaz değil mi ve konu için tekrar teşekkürler hocam

mert_33

Üye
Kayıtlı üye
16 Ocak 2017
48
11
8
38
twrp den vipe +format data+yes yazıp ok diyoruz reboot + recovery cihaz tekrar açılıyor partitionları siliyoruz
twrp den advanced +ınstall root sonra kurulum+ wifi bağlanıp magisk manager indir kur
sonra diag aç numarayaz ok
teşekkür ederim ustam cihaz açıldı hallettim yalnız şebeke sorunu var arayanlar bazen ulaşamıyor şebeke çok zayıfladı telefon açık şebeke olmasına rağmen bide interneti zayıf

cessitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
24
1
3
29
Hocalarım ben imei atma işlemini bitirdim ama telefonun 3gsi açılmıyor 3gye alinca 2g açılıyor 4.5g de sorun yok ama ben genel olarak 3gde kullaniyorum bunun çözümü nedir acaba

cessitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
24
1
3
29
H+ olması gerekirken e yazıyor 3g ye alinca ama 4.5g sorunsuz çalışıyor bir bilgisi olan var mı lütfen

cessitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
24
1
3
29
bazen hat şebekesi ile alakalı ola biliyor cihaz ile alakalı olmaya bilir
çünkü bazı yerler de 4.5 g olması gerekirken 3g çekiyor bulunduğunuz yerin
çekim gücü ile alakalı olabilir
İmei isleminden önce çeken yerlerde şuan çekmiyor ki merkezi bir konumdayım 4.5gnin çekmediği yere bile denk gelmedim diyebilirim

cessitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
24
1
3
29
miflash tool den globalrom yüklemen lazım
ayarları otomatik düzeli son olarak resetle olur inşaallah
İnternetteki yabancı ve yerli diğer forumları dolaştım ve aklıma imei repair oncesi yedegini aldigim kendi efs dosyami editleyip koymak geldi ama efs dosyasini editleyip qcn olarak nasıl kaydedecegimi bilmiyorum @meterden hocam bu konuda bir bilginiz varmıdır acaba yardım edebilir misiniz rica etsem

meterden

Üye
Kayıtlı üye
8 Ara 2019
39
42
18
İnternetteki yabancı ve yerli diğer forumları dolaştım ve aklıma imei repair oncesi yedegini aldigim kendi efs dosyami editleyip koymak geldi ama efs dosyasini editleyip qcn olarak nasıl kaydedecegimi bilmiyorum @meterden hocam bu konuda bir bilginiz varmıdır acaba yardım edebilir misiniz rica etsem
Efs ile qcn dosyalarının formatı ve içeriği farkli,qcn sadece network bölümünü kapsayan bir dosya.Orjinal qcn dosyası qfil ve qpst ile yüklenmiyor ben eng qcn ile orjinal qcn dosyalarını karsilastirmistim eng qcn dosyasında bazı yerler silinmiş yani imei 0 yazsam diyorsun ya eng qcn de o bölüm tümden silinmiş qpst programında qcn wiev diye bir program var oradan iki dosyaya bakıp inceleyebilirsin yada uzun yol eng firmware yükleyip oradan orjinal qcn almak.Şu an için başka bir çözüm bulunmuyor

• Beğen
Tepkiler: cessitr

cessitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
24
1
3
29
Efs ile qcn dosyalarının formatı ve içeriği farkli,qcn sadece network bölümünü kapsayan bir dosya.Orjinal qcn dosyası qfil ve qpst ile yüklenmiyor ben eng qcn ile orjinal qcn dosyalarını karsilastirmistim eng qcn dosyasında bazı yerler silinmiş yani imei 0 yazsam diyorsun ya eng qcn de o bölüm tümden silinmiş qpst programında qcn wiev diye bir program var oradan iki dosyaya bakıp inceleyebilirsin yada uzun yol eng firmware yükleyip oradan orjinal qcn almak.Şu an için başka bir çözüm bulunmuyor
Hocam ben de deneyince olmadığını fark ettim ve tekrar sizin qcnyi yukledim başka imei ile yine 3gde h+da sıkıntı var sizin yüklediğiniz telefonlarda böyle bir sorun var mı yaptıklarınızı birebir yapıyorum çok can sıkıcı bir durum bu gidişle telefonculara para vermekten başka çarem görünmüyor