Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 IMEI Repair Without Box & Dongle (Box ve Dongle Olmadan)

Yazdır

cessitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
24
1
3
29
Evdeyken sorun yok görünüyor 3g h+ çalışıyor ama evden çıktığımda gidiyordu ilk attığım imeide anlamadığım kısım evim gittigim yerler kadar merkezi bir konumda da değil neden böyle oluyor? Bu attığım ikincisinde bir sıkıntı çıkacak mı yarın disari çıkınca test edecegim

cessitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
24
1
3
29
Ve hocam @meterden sizi çok meşgul ettiğimin farkındayım ama bir ricam daha olacaktı ben baya arastirdim ama baska qcn dosyasi bulamadim bulduklarimin icinden de neresini editleyecegimi bilemedim siz başka bir qcn dosyası bulabilir misiniz bazi yabanci forumlarda unknown band fix diye yeni qcnler paylaşılıyor da belki de bu dosya hatalıdır

tokato

Üye
Kayıtlı üye
23 Şub 2020
43
0
6
34
Merhaba. QCNView ile kontrol ettiğimde değiştirmemizi söylediğiniz kısım IMEI 1 e denk geliyor gibi geldi. Fakat işin ilginç kısmı başka paylaşılmış QCN dosyalarında da durum aynı. Rica etsem QCNView ile tam nereyi değiştirmemiz gerektiğini ve hangisinin IMEI 1 hangisinin IMEI 2 olduğunu gösterme imkanınız varmı?

Mi9 SE deki band 20 sorunu olsun istemiyorum telefonda o yüzden temkinli davranıyorum.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    356.4 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

meterden

Üye
Kayıtlı üye
8 Ara 2019
39
42
18
Merhaba. QCNView ile kontrol ettiğimde değiştirmemizi söylediğiniz kısım IMEI 1 e denk geliyor gibi geldi. Fakat işin ilginç kısmı başka paylaşılmış QCN dosyalarında da durum aynı. Rica etsem QCNView ile tam nereyi değiştirmemiz gerektiğini ve hangisinin IMEI 1 hangisinin IMEI 2 olduğunu gösterme imkanınız varmı?

Mi9 SE deki band 20 sorunu olsun istemiyorum telefonda o yüzden temkinli davranıyorum.
Qcnview ile değil hex editle değiştiriyoruz,eng qcn dosyasında zaten sim1 bölümü silinmiş vaziyettedir,aramada tek yerde imei numarası çıkar onu değiştireceksiniz sadece,o da sim2 imei numarasıdır

tokato

Üye
Kayıtlı üye
23 Şub 2020
43
0
6
34
Qcnview ile değil hex editle değiştiriyoruz,eng qcn dosyasında zaten sim1 bölümü silinmiş vaziyettedir,aramada tek yerde imei numarası çıkar onu değiştireceksiniz sadece,o da sim2 imei numarasıdır

Hex edit ile değiştirmemiz gerektiğini anladım. Peki benim görselini attığım kısımdaki numaralar doğru yer mi?

cessitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
24
1
3
29

Bu qcn dosyasında iki tane imei yeri yok zaten bu işlem için editlenip silinmiş durumda o kısımlar diğer türlü silinmeseydi cihaz bootlopta kalırdı. Ve kendim başka imeiler ile tekrar tekrar test ettiğim kadarıyla band sorunları var ve bazen arayanlar ulasamayabiliyor.

tokato

Üye
Kayıtlı üye
23 Şub 2020
43
0
6
34
Bu qcn dosyasında iki tane imei yeri yok zaten bu işlem için editlenip silinmiş durumda o kısımlar diğer türlü silinmeseydi cihaz bootlopta kalırdı. Ve kendim başka imeiler ile tekrar tekrar test ettiğim kadarıyla band sorunları var ve bazen arayanlar ulasamayabiliyor.

Peki merak ettiğim başka bir şey daha var. Qfil ile bu konuda verilen QCN dosyası gibi kendi telefonumuzdan yedek alabiliyor muyuz?
Henüz bootloader kilidini açmadım o yüzden size soruyorum.

tokato

Üye
Kayıtlı üye
23 Şub 2020
43
0
6
34
yedeği twrp den alacaksan olmaz bootloader kapalıyken twrp yapamazsın

Twrp ile nandroid veya EFS backup almaktan bahsetmiyorum. IMEI atmak için kullandığımız, editlenmiş QCN dosyasının orjinalini kendi telefonumuzdan çıkartabilir miyiz diye soruyorum. Bootloader kilidini elbette açacağım sadece henüz açmadım. Geliştirici Xiaomi hesabım mevcut cihaza hesabı girdiğim an beklemeden bootloader açabilirim. Fakat henüz telefonu yeni aldım ve band 20 sorunu olmadan IMEI kaydı yapmak istiyorum. Olur da sorun yaşarsam gerektiğinde imei kayıtsız da olsa orijinal haline çevirebilmek için QCN yedeği alabilir miyim onu merak ediyorum.

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Twrp ile nandroid veya EFS backup almaktan bahsetmiyorum. IMEI atmak için kullandığımız, editlenmiş QCN dosyasının orjinalini kendi telefonumuzdan çıkartabilir miyiz diye soruyorum. Bootloader kilidini elbette açacağım sadece henüz açmadım. Geliştirici Xiaomi hesabım mevcut cihaza hesabı girdiğim an beklemeden bootloader açabilirim. Fakat henüz telefonu yeni aldım ve band 20 sorunu olmadan IMEI kaydı yapmak istiyorum. Olur da sorun yaşarsam gerektiğinde imei kayıtsız da olsa orijinal haline çevirebilmek için QCN yedeği alabilir miyim onu merak ediyorum.
o zaman bootloader i açacan Qfil ile backup qcn yapacan
kendi qcn ni almış olursun

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: tokato

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Siz sorunca fark ettim, sanıyorum farklı bir site idi orası. Temalar çok benzediği için karıştırdım kusura bakmayın.
sıkıntı yok zaten az önce Qcn ler bölümünde bahsettim
başkaları gibi vip üyelikte demiyoruz yardım edip ihtiyaç gideriyoruz
ben onları iyi bilirim bi şey sor hemen vip üyelikte derler :zuhaha:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: tokato

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,517
5,653
163
www.yavuzcakar.com
sıkıntı yok zaten az önce Qcn ler bölümünde bahsettim
başkaları gibi vip üyelikte demiyoruz yardım edip ihtiyaç gideriyoruz
ben onları iyi bilirim bi şey sor hemen özel üyelikte derler :zuhaha:

Bizi taklit eden ama bize benzemeyen bir yer var sanırım.
İşin içine para giriyorsa, işler değişir.

• Beğen
Tepkiler: EliteMan

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
bi ara orda da forum açtım bazı tekliflerde bulundular kabul etmedim
banladılar şart koştular telefonla aradılar ikna etmeye çalıştılar şartlarını kabul etmedim
kendilerine dedim her şeye vip üyelik deyip milleti bezdirmekten başka ne yapıyorsunuz
çok kızdılar kim ne sorarsa hemen vip te var yada rom ararsan vip üye omadan göremezsin linki çıkar karşına